Zapowiedzi wydawnicze G3 – czyli na co czekamy jeszcze w 2015 roku | Gry planszowe, książki i zabawy dla dzieci
15sierpień
2015
0

Zapowiedzi wydawnicze G3 – czyli na co czekamy jeszcze w 2015 roku

WydG3_logo recenzjaawnictwo G3 regularnie wydaje nowe gry. Miłośnicy gier jednak wiedzą, że to druga połowa roku to prawdziwe żniwa dla planszówkowiczów.

A ponieważ każdy szanujący się gracz, chce być na bieżąco – postanowiłam również w tej kwestii uzyskać parę newsów od G3 a właściwie od Pani Ludwiki, która jak zwykle pospieszyła mi z pomocą 🙂

W sierpniu 2015 czekamy na: 

Mexica Zapowiedzi G3Tytuł: Mexica

Liczba graczy: 2-4 osoby
Czas gry: 60-90 minut
Wiek: 10+

Wszyscy gracze wcielają się w rolę wielkiego arystokraty – Pilli Mexica. Aby stać się suwerenem, muszą objąć panowanie nad specjalnymi regionami – Calpulli.

W tym celu będą budować kanały, konstruować mosty i podróżować między regionami, a wszystko to zgodnie z rozkazami Cesarza. Żeby zaprezentować swoją duchową wartość będą wznosić świątynie i robić wszystko, aby suma ich poziomów była większa od sumy poziomów świątyń innych graczy.

Dzięki tworzeniu, a następnie zakładaniu regionów i przewadze w duchowej wartości gracze będą zdobywać  punkty zwycięstwa. Osoba z największą liczbą punktów wygra i zdobędzie urząd u boku Cesarza.

We wrześniu 2015 oczekujemy: 

X Robot Zapowiedzi G3

Tytuł: Robot X

Liczba graczy: 2-5 osoby
Czas: 30-45 minut
Wiek: 8+

Nigdy więcej nie musieć sprzątać! Zbudować własnego robota i tak go zaprogramować, żeby wykonywał wszystkie monotonne i uciążliwe czynności – marzenie każdego człowieka. Niestety profesjonalne roboty są drogie, a do ich skonstruowania i  zaprogramowania niezbędna jest specjalistyczna wiedza i mnóstwo wolnego czasu. Szybka i prosta budowa własnych robotów wydaje
się być wciąż daleką przyszłością i pozostawać w sferze marzeń, jednak życie potrafi zaskakiwać, a przyszłość jest czasami bliżej, niż
myślimy…

Prosta gra karciana, w której uczestnicy starają się skonstruować własnego robota. Zaczynając od licytacji najbardziej wartościowych części robota i kupowaniu najkorzystniejszych bonusów, a kończąc na zagrywaniu – nie zawsze i nie dla wszystkich pozytywnych – kart wydarzeń, gracze będą starali się zdobyć jak najwięcej punktów.

 

W październiku 2015 wydawnictwo G3 nas rozpieści ilością gier: 

 

Tytuł: Big DealBig Deal Zapowiedzi G3

Liczba graczy: 2-6 osoby
Czas: 30 minuty
Wiek: 8+

 

 

Nieruchomości, samochody, luksusowe jachty, akcje, obligacje! Zdobądź fortunę, zbierając pary wartościowych przedmiotów. Chcesz zarobić więcej? Podkradnij jeden ze zbiorów przeciwnika. Miej się jednak na baczności – przeciwnicy będą próbowali odzyskać swoją własność. Fortuna, na którą się tak ciężko pracowało, może w mgnieniu oka być rozkradziona i zostanie się z niczym. Gra kooczy się,
gdy któryś z graczy zgromadzi minimum 1 milion dolarów.

 
Przez Afrykę Zapowiedzi G3Tytuł: Przez Afrykę

Liczba graczy: 2-4
Czas: 20-30 min.
Wiek: 6+

Kooperacyjna gra dla dzieci, w której mali poszukiwacze przygód, podczas podróży przez Afrykę, będą wytyczać nowe szlaki i robić zdjęcia napotykanym zwierzętom. Być może uda im się odnaleźć jeden z obozów legendarnych poszukiwaczy diamentów? A jeśli
szczęście się do nich uśmiechnie, sami wejdą w posiadanie kilku drogich kamieni.

Jedno jest pewne – w podróży poznają wielu nowych przyjaciół, którzy pomogą im dotrzeć do celu i razem zawołają: Hej, przygodo!

 

 

 

 

Tytuł: Sabotażysta: PojedynekSabotażysta Pojedynek (zagraniczny odpowiednik)

Liczba graczy: 1-2 osób
Czas: 30 minut
Wiek: 8+

Sabotażysta Pojedynek to samodzielna wersja gry Sabotażysta, przeznaczona dla 1 lub 2 graczy. Tym razem oba krasnoludy muszą się
zdecydować: budują tunel razem, czy każdy z nich będzie próbował zrobić to na własną rękę? W obu przypadkach, w odpowiednim momencie, będzie można niweczyć plany współgracza. Tylko w ten sposób będzie można zdobyć złoto dla siebie!

 
Tytuł: Stinky BusinessStinkyBussines Zapowiedzi G3

Liczba graczy: 2-5
Czas: 60-90 min.
Wiek: 10+

Szkło do szkła, plastik do plastiku, a papier do papieru. Segregowanie śmieci nie jest wcale takie trudne, jak mogłoby się wydawad. W grze Stinky Business można nawet ubid na tym całkiem niezły interes! Nikt nigdy nie twierdził, że biznes to czysta sprawa. Czasem, aby osiągnąd sukces, trzeba ubrudzid sobie ręce. Czasem trzeba to zrobid całkiem dosłownie, zwłaszcza gdy pracuje się na rynku  ospodarowania odpadami. Aby jednak zostad prawdziwym śmieciowym potentatem, trzeba nauczyd się odróżniad pospolite odpady od tych naprawdę nwartościowych… Gracze wcielają się w role biznesmenów, którzy budują sortownie, spalarnie oraz przetwórnie i podczas całej rozgrywki będą próbowali zbid majątek na przetwarzaniu odpadów. Na koniec, gracz który zdominował swoich przeciwników najumiejętniej zamieniając niepotrzebne odpady na pożądane przez wszystkich pieniądze i dorobił się największego majątku oraz zdobył najwięcej punktów zostaje zwycięzcą.

 

Tytuł: Twoja kolej

Twoja Kolej Zapowiedź G3Liczba graczy: 2-6 osoby
Czas: 60 minut
Wiek: 8+

W grze Twoja kolej gracze wcielają się w inwestorów, którzy próbują powiększyd swój majątek poprzez inwestycje w tabor kolejowy. W pierwszej fazie licytują lokomotywy, tak aby zdobyd te dające największe zyski. W drugiej fazie doczepiają do swoich lokomotyw wagony przewożące jak najcenniejszy ładunek. Kiedy dowolny gracz dołączy do jednej ze swoich lokomotyw piąty wagon, następuje koniec rundy i podliczenie zysków. Gracz, któremu uda się zgromadzid najwięcej funduszy po trzech rundach zostaje zwycięzcą.

 

 

 

 

W listopadzie 2015 będziemy mieć świetne propozycje na Mikołajki:

 

Tytuł: Cut the RopeCut the Rope (zagraniczny odpowiednik)

Liczba graczy: 2-8 osób
Czas: 15 minut
Wiek: 6+
Cut the Rope przeniósł się z ekranów telefonów komórkowych na stół! Maleńki zielony potworek Om Nom zamierza właśnie pokrzepić się ulubionymi cukierkami, jednak potrzeba mu w tym pomóc. Twórzcie rzędy kart i w odpowiednich momentach wykorzystujcie ciasteczka, ale przede wszystkim uważnie obserwujcie grę przeciwników, ponieważ tylko jeden z was zdobędzie przychylność łakomego Om Noma. Wygra osoba, która jako pierwsza pozbędzie się kart ze swojego stosu.

 

 

 

 

 

KooKoo Zapowiedzi G3Tytuł: KooKoo Puzzles

Liczba graczy: 1 osoba
Czas: 5-20 minut
Wiek: 8+
Czas zapomnieć o standardowych puzzlach. Oto świeże spojrzenie na układanie obrazków – szalone karciane puzzle. W KooKoo Puzzles nie ma dwóch takich samych kart, co uczy nieszablonowego myślenia, a obracanie puzzli rozwija spostrzegawczości i koordynację oko-ręka. Układanie można zacząć od postaci złożonych z 6 kart, aby potem rozbudować je do całej 24-elementowej sceny. Dostępne będą 3 rodzaje układanek: KooKoo Puzzles – Bajki, KooKoo Puzzles – Taniec, KooKoo Puzzles – Latanie.

W powyższym zestawieniu nie ujęłam gier dedykowanym wyłącznie dorosłym graczom, ze względu na dedykowany charakter tego serwisu. Wspomnę jednak, że G3 wyda również we wrześniu 2015 dwie kolejne wersje gier z serii Czarnych historii pt. Biuro i Medycyna.

Mam nadzieję, że G3 sprosta swoim zapowiedziom – bo czekają nas naprawdę wspaniałe prezenty.

Agnieszka