Zamki szalonego króla Ludwika
Zamki Szalonego Króla Ludwika mają bardzo proste zasady inspirowane zeszłorocznym hitem – Suburbią – grą nominowaną do Planszowej gry roku 2014 w Polsce i wyróżnioną m.in przez stowarzyszenie MENSA.
W Zamkach Szalonego Króla Ludwika gracze wcielają się w budowniczych. W każdej kolejce jeden z nich będzie mistrzem budowy, który ustala ceny poszczególych komnat, które będą musieli mu zapłacić pozostali gracze. Następnie każdy po kolei będzie miał szansę dołożenia nowej komnaty do swojego zamku i tylko od naszej decyzji zależy, czy zaraz obok Sali Tronowej znajdzie się komórka na miotły czy Sypialnia Królowej 😉
Ma to ogromny wpływ na zwycięstwo w grze: np. pomieszczenia rozrywkowe umieszczone zaraz przy sypialni powodują, że król nie może zasnąć i przynoszą nam ujemne punkty zwycięstwa. Stawiając ogrody należy pamiętać, żeby żaden inny budynek nie zasłaniał nam pięknego widoku na Alpy, a budując podziemia należy pamiętać o wybudowaniu schodów, które będą do nich prowadzić…
Zamki Szalonego Króla Ludwika to gra w której punkty zwycięstwa schodzą na dalszy plan, a mnóstwo zabawy czerpaliśmy z samego układania odpowiednich komnat w zamku. Ktoś miał frajdę układając zamek “Imprezowo – Kulturalny”, inny budował zamek szalonego naukowca (z obowiązkową kołdrą w gwiazdki i księżyce!), kto inny upodobał sobie budowę lochów z bezdenną dziurą, czy tajnymi komnatami.
Gra została również doceniona na tegorocznych targach Spiel 2014 – gdzie co roku swoją premierę ma ponad 300 różnych gier. Zamki Szalonego Króla Ludwika zajęły 7 miejsce na liście najlepszych gier tegorocznych targów.
PUDEŁKO ZAWIERA:
1 planszę na korytarze,
75 kafelków z pokojami,
9 kafelków korytarzy,
6 kafelków schodów,
50 kart pokoi,
27 kart bonusowych,
22 kafelki przysług,
4 foyer,
2 plansze na budynki,
4 karty pomocy graczy,
4 drewniane znaczniki graczy,
żetony pieniędzy,
1 znacznik Mistrza Budowy,
1 plansza do liczenia punktów,
1 specjalny znacznik Pierwszego Gracza,
instrukcję w j. polskim
Tytuł: Zamki szalonego króla Ludwika
Liczba graczy: 1 – 4 osoby
Wiek: od 13 lat
Czas gry: ok. 90 minut
Wydawca: Planszoweczka.pl
Projektant: Ted Alspach
Ilustrator: Agnieszka Dąbrowiecka
Wydanie: polskie
Instrukcja: polska