Wielcy Wynalazcy – Zróbmy to inaczej | Gry planszowe, książki i zabawy dla dzieci
03Maj
2016
0

Wielcy Wynalazcy – Zróbmy to inaczej

Czy zastanawialiście się co dzieje się w głowie wynalazcy? Albo jakiego trzeba mieć farta i otwartą głowę, żeby zobaczyć to czego inni nie widzą i stać się odkrywcą?
Jak świat długi i szeroki, podobne wynalazki i odkrycia ułatwiają nam życie, na każdym krańcu świata podobne. Bez kamieni milowych w dziejach odkryć i wynalazków, nie udałoby się nam tworzyć i rozwijać tego, co obecnie dają nam myśliciele tego świata.
Jeżeli Wasze dziecko jest ciekawe świata i bacznie obserwuje programy popularnonaukowe, to mam dla Was pomysł na prezent dla małego erudyty.
Marcin Przewoźnik autor wielu ciekawych i nagradzanych książek dla dzieci, opracował wspaniały przewodnik po wielkich wynalazcach i ich wynalazkach.
Na wstępie autor wyjaśnia na czym polega różnica pomiędzy wynalazkiem a odkryciem, oraz dlaczego bez wynalazków nie ma cywilizacji. Następnie w kolejnych rozdziałach opisuje największe wynalazki ludzkości i i ich wpływ na postęp i rozwój cywilizacji. Znajdziecie tutaj nie tylko te podstawowe wynalazki, które każdy małolat bez trudu wymieni, ale również te zaskakujące nawet dla dorosłych. Na przykład autor opisuje cegłę, jako jeden z najistotniejszych wynalazków mających wpływ na rozwój cywilizacji. W sumie, to trudno się z autorem nie zgodzić.
Na kolejnych stronach książki znajdziecie informacje jak na cywilizację wpływają takie wynalazki jak paliwo, czcionka, skrzydła czy plastik. To tylko naparstek tego, co znajdziecie na 65 stronach tego albumu. Autor opisuje wynalazki i kolejne etapy ich przeobrażania ich pod wpływem myśli ludzkiej.
Dla kompletności tego wspaniałego podręcznika, autor pod koniec wprowadza nas w tajniki powstania rzeczy codziennego użytku takich jak: odkurzacz, papier toaletowy spinacz, agrafka długopis czy internet.
Zaskakujące jak wiele odkryliśmy, jak wiele elementów codziennego życia zostało udoskonalonych i jak wiele jest jeszcze do zrobienia. Marzenia i inspiracje nie znają granic, jeżeli sami ich nie wyznaczamy.

Opracowanie graficzne książki sprawia, że czyta się ją niezwykle lekko. Podziały tekstów, tabele, kolumny, liczne zdjęcia i rysunki wzbogacają treść oraz pomagają w pełnym zrozumieniu tekstu.
Cieszy mnie osobiście skromność autora i odsyłanie czytelnika do literatury pogłębiającej wiedzę o odkryciach i wynalazkach. Dla dzieci jest to dobry wzór do naśladowania, aby szukać i pogłębiać swoją wiedzę.
Książka godna polecenia nie tylko dla małych entuzjastów nauki ale również dla młodych czytelników niezdecydowanych co do swoich zainteresowań i pasji. Zapoznanie się z tą książką będzie prawdziwą frajdą dla dzieci ale i dorosłych, co osobiście potwierdzam.
Wielcy Wynalazcy Zielona Sowa

Szczegóły wydawnicze:

Tytuł: Wielcy wynalazcy
Wydawca: Zielona Sowa
Autor: Marcin Przewoźniak
Ilustrator: Mikołaj Kamler
Data wydania: 2015
Format: 24,5×29
Oprawa: twarda
Liczba stron: 64
Wiek czytelnika: 9-11 lat
EAN: 9788379831791

 

Dziękuję Wydawnictwu Zielona Sowa za udostępnienie tej pięknej książki do recenzji.

SOWA_30mm_podstawowe