Wakacje z Lassem i Mają z Zakamarków | Gry planszowe, książki i zabawy dla dzieci
24kwiecień
2017
0

Wakacje z Lassem i Mają z Zakamarków

Książka na wakacje dla wszystkich fanów Lassego i Mai. Znajdziecie tu nowe opowiadanie o dwójce detektywów oraz mnóstwo zadań i zagadek. Sudoku, szyfry, gra planszowa, przepis prosto z kawiarni Panini & Bernard, quiz o Valleby czy psychozabawa – każdy znajdzie tu coś dla siebie.

Kolejne tytuły serii Biuro Detektywistyczne Lassego i Mai od kilku lat wybierane są książką roku przez szwedzkie Jury Dziecięce, czyli niemal 50 000 głosujących dzieci, a tym samym nie schodzą w Szwecji z list bestsellerów. W Polsce również cieszą się dużą popularnością.

Akcja książek rozgrywa się w małym szwedzkim miasteczku Valleby i jego okolicach. Główni bohaterowie, Lasse i Maja, chodzą do tej samej klasy i wspólnie prowadzą małe biuro detektywistyczne.

Książki świetnie nadają się dla dzieci, które właśnie zaczynają samodzielnie czytać. Duża czcionka, duża ilość charakterystycznych czarno-białych ilustracji oraz trzymająca w napięciu akcja sprawiają, że nawet najbardziej oporni mali czytelnicy czytają je z wypiekami na twarzach.

Polecamy również Brązową księgę, Srebrną księgę oraz Złotą księgę, które pełne są detektywistycznych łamigłówek, rebusów, zagadek i szyfrów – a wszystko w scenerii miasteczka Valleby i z udziałem bohaterów serii. Z kolei w Pamiętniku detektywa zbierać można rysopisy i odciski palców kolegów i koleżanek.

Szczegóły wydawnicze:

Tytuł: Wakacje z Lassem i Mają, Wydawnictwo: Zakamarki, Tekst: Martin Widmark, Ilustracje: Helena Willis, Tłumaczenie: Barbara Gawryluk, Tytuł oryginału: „Lasse Majas sommarlovsbok. Deckartävling i skolan.”, Język oryginału: szwedzki, Wiek: 6+, Rozmiar okładki: 15 x 21,5 cm, Oprawa: twarda, Liczba stron: 92 strony