Unanimo – gra imprezowa od Rebel.pl | Gry planszowe, książki i zabawy dla dzieci
03styczeń
2017
0

Unanimo – gra imprezowa od Rebel.pl

Świetna gra imprezowa, w której każdy stara się wymyślić, co i komu będzie się z czym kojarzyć!

okladkaZapytajcie tych, którzy wystąpili w Familiadzie, czy łatwo jest trafić w najłatwiejsze i najczęściej padające odpowiedzi… Unanimo gwarantuje podobne emocje, co najbardziej popularny w Polsce teleturniej ostatnich lat. Przekonaj się, jak odpowiedzieli ankietowani w Twoim domu!

Unanimo składa się z 54 kart z obrazkami, 4 ołówków i notatnika. Nic jednak nie stoi na przeszkodzie, by zagrać w tę grę w większą liczbę osób – nasz firmowy rekord to ponad 50 osób, które wspólnie starały się znaleźć coś, co wszystkim będzie kojarzyło się z przedstawionym na ilustracji pionkiem. Zgadnijcie, co najczęściej odpowiadali ankietowani…

Jak to działa?

Gracz odkrywa pierwszą kartę z wierzchu talii. Gdy tylko zostanie odsłonięta, wszyscy gracze – łącznie z tym, który ją odkrył – zapisują w lewej kolumnie kartki z notesu 8 słów, które skojarzyły im się z ilustracją.

Na ilustracjach znajdują się przedmioty, postaci oraz sytuacje, takie jak np. biedronka, kosmonauta, czy zima.

O skojarzenia do nich nietrudno, co jednak zrobić, gdy na myśl przychodzą nam wyłącznie oryginalne i ciekawe hasła? W tej grze bardziej od oryginalności liczy się bowiem zgodność i wspólność skojarzeń!

Naszym celem jest w niej wpadnięcie na takie hasła, jakie pozostałym uczestnikom zabawy również kojarzą się z przedstawionym na karcie słowem lub obrazkiem.

Dzięki czytelnym ilustracjom w Unanimo można grać również z dziećmi oraz tymi, którzy dopiero uczą się języka polskiego.

Dla zaawansowanych graczy przewidziano kilka dodatkowych wariantów rozgrywki, takich jak Unanimo na czas, w drużynach albo z „zakazanymi literami”, od których nie będą mogły rozpoczynać się kojarzące nam się z danym obrazkiem hasła.

Unanimo od ponad 25 lat cieszy się niesłabnącym powodzeniem na całym świecie. W niewielkiej, poręcznej puszce kryje się prosta, ale dająca mnóstwo satysfakcji i radości z rozgrywki karciana gra słowna.

Polecamy tę świetną grę do wspólnej zabawy z całą rodziną, ale także na imprezy, gdzie na pewno rozrusza i rozbawi całe towarzystwo, niezależnie od ich planszówkowego stażu!

Szczegóły wydawnicze:
Tytuł: Unanimo
Wydawca: REBEL.pl
Liczba graczy: 3 – 8 osób
Wiek graczy: 10+
Czas rozgrywki: ok. 30 minut
Zawartość pudełka:
Zawartość pudełka:
54 karty
notatnik
4 ołówki
instrukcja