Tydzień na opak u Hani Humorek | Gry planszowe, książki i zabawy dla dzieci
17październik
2015
0

Tydzień na opak u Hani Humorek

Tym razem Hania Humorek z zaskoczeniem dochodzi do wniosku, że to całkiem przyjemne mieć dobry humor. A wszystko zaczęło się od tego jak Hania w Dzień na Opak postanowiła wszystkich zaskoczyć i przybrać wesołą minkę.

Ale czy to możliwe, aby znana z marudzenia i wiecznego niezadowolenia Hania nagle stała się miłą i sympatyczną dziewczynką?
Przeczytajcie, ile wysiłku ją kosztowała nauka takiego sposobu bycia. Spędzenie czasu z grzeczną i ułożoną Julką, eksperymenty i obserwacja oraz skrupulatne notatki pozwoliły jej na perfekcyjne przygotowanie nie tylko Dnia na Opak ale i …  całego tygodnia. Co Hania musiała robić aby przetrwać eksperyment?
Hania zaskoczyła wszystkich, a niektórzy zaczęli się nawet martwić.

Przez cały dzień bardzo się starała, żeby nie wpaść w paskudny humorek. Nie nazwała Julki „Panną Mądralińską”. Nawet wtedy, kiedy Julka dostała trzy naklejki z napisem „Wzorowy Trzecioklasista”. Hania była taka grzeczna, że ani razu nie trafiła na Antarktykę!

Seria przygód o Hani Humorek autorstwa Megan McDonald jest przeznaczona dla dzieci od szóstego roku życia. Książki są opatrzone dużą czcionką co skutecznie zachęca młodego czytelnika do samodzielnej lektury. Pięknie i bogato zilustrowana książka przez Petera H. Reynolds’a ośmieli każdego do przemierzania przez jej strony i zagłębiania się w lekturze. Książka też świetnie się sprawdzi jako pozycja do głośnego, wspólnego czytania z dzieckiem.

Po lekturze podyskutuj z dzieckiem:
– jak przygotować się do trudnego zadania (Hania zastosowała metodę przez obserwację, eksperyment i robienie notatek),
– co to jest przyzwyczajenie i czy ludzie potrafią się nagle zmienić (gdy Hania prowadziła swój eksperyment, jej brat podejrzewał, że jest kosmitą).

Miłej lektury!

Agnieszka
Szczegóły wydawnicze:75921251_hania-humorek-tydzien-na-opak_365x500_FFFFFF_scl

Seria wydawnicza: Hania Humorek
Tytuł: Hania Humorek – Tydzień na opak
Autor: Megan McDonald
Ilustrator: Peter H. Reynolds
Tłumacz: Aldona Możdżyńska
Wydawnictwo: EGMONT
Oprawa: miękka
Liczba stron: 208 str.
Data wydania: wrzesień 2015
Format w mm: 135 x 185
ISBN 978-83-281-1125-7

 

Za przekazanie książki do recenzji dziękujemy Wydawnictwu:

logo egmont ok