Trzy życzenia wszystko zmienią! – nowa gra od REBEL.pl | Gry planszowe, książki i zabawy dla dzieci
13styczeń
2017
1

Trzy życzenia wszystko zmienią! – nowa gra od REBEL.pl

Trzy Życzenia to szybka gra karciana dla od 3 do 5 graczy, w którą jedną partię rozgrywa się nie dłużej niż w 5 minut. Posiadając bardzo proste zasady, ta gra blefu z elementami pamięciowymi, jest bardziej grą z innymi graczami niż kartami.

Umiejętność zachowania pokerowej twarzy, trzymania emocji na wodzy oraz intuicyjnego wyczucia, przyda Ci się bardzo, podczas tej szybkiej i zabawnej gry i nie raz zdecyduje o zwycięstwie lub przegranej!

Czego sobie życzysz?

Każdy z graczy otrzymuje po trzy karty oraz dostęp do dwóch zakrytych, umieszczonych na środku stołu. Podczas swojej tury każdy wykonuje jedną z trzech dostępnych akcji:

  • podgląda jedną z kart (swoją, innego gracza lub leżącą na środku stołu),
  • zamienia miejscami dwie karty,
  • ogłasza koniec rozgrywki (nie szybciej niż po trzech turach!).

Od czwartej rundy można ogłaszać koniec rozgrywki. Zwycięży ten gracz, który po jej zakończeniu będzie posiadał najwięcej punktów na zebranych kartach i spełni dodatkowy warunek posiadania przynajmniej po 1 symbolu harmonii, daru i supermocy. Jeśli nie ma takiego zestawu to przegrywa – niezależnie od posiadanej ilości punktów.

Z uwagi na szybki charakter rozgrywki można grać kilka partii pod rząd, podliczając zebrane punkty, a dzięki prostocie zasad do partii zasiąść może niemal każdy.

Szczegóły wydawnicze:
Liczba graczy: 3 – 5 osób, Wiek graczy: od 8 lat, Czas rozgrywki: ok. 3 – 5 minut, Autor: Chris Castagnetto, Wydawca: REBEL.pl, Ilustracje: Magdalena Markowska, Wydanie: polskie
Zawartość pudełka:
  18 kart życzeń, 10 drewnianych znaczników, 5 kart pomocy gracza, instrukcja