Termity – bezwzględna walka o dominację | Gry planszowe, książki i zabawy dla dzieci
23listopad
2015
0

Termity – bezwzględna walka o dominację

Termity (Isoptera) – rząd owadów społecznych z podgromady uskrzydlonych.

Na pierwszy rzut oka na spalonej słońcem afrykańskiej równinie życie płynie powoli. Jednak to tylko pozory. W gąszczu traw między rojami termitów toczy się nieustanny bój. To terytorialny instynkt zmusza je do ciągłej walki. Namacalnym dowodem ich zawziętości są ogromne kopce, które kryją w sobie miliony owadzich wojowników zawsze gotowych do obrony swojej twierdzy.

term1.1270775.1266x0
Wykaż się sprytem i zmysłem strategicznym, walcząc z przeciwnikami o przetrwanie, zdobywając kopce i dokonując ekspansji na nowe terytoria.

Każdy z graczy kontroluje jeden z 4 dostępnych w grze rojów, składających się z 18 żetonów reprezentujących jednostki termitów. Każdy z nich ma różną siłę i należy do jednej z 4 kast:

Robotnice – Są najbardziej liczne i bardzo mobilne; to trzon Twojego roju. W spokojnych czasach to one wykonują najwięcej prac wokół kopca i dbają o larwy królowej.
Żołnierze – Można ich rozpoznać po wielkich głowach wyposażonych w potężne żuwaczki. Stają w obronie kolonii gdy coś jej zagraża.
Plujki – To specjalna grupa żołnierzy, która posiada umiejętność plucia w stronę wroga nieprzyjemną i lepką substancją.
Latacze – Są bardzo rzadkie i wyposażone w skrzydła, dzięki którym są nadzwyczaj mobilne.

Bitwy są toczone na rozmaitych rodzajach terenu, który ma wpływ na efektywność Twoich termitów. Podczas swojej tury gracz będzie wprowadzał do gry kolejną jednostkę, poruszał się i atakował jednostki przeciwników lub ich kopce.

Celem gry jest przejęcie kontroli nad wrogimi i neutralnymi Kopcami oraz obrona własnych. Wygrywa gracz, który na koniec rozgrywki będzie władał Kopcami o największej łącznej wartości punktowej.
termity_box_3d.695575.1266x0

Podstawowe informacje:

Tytuł: Termity
Liczba graczy: 2 – 4 osoby
Wiek: od 10 lat
Czas gry: ok. 30 – 45 minut
Wydawca: REBEL.pl
Projektant: Fréderic Moyersoen
Ilustrator: Jarek Nocoń
Wydanie: polskie
Instrukcja: polska