Tata w sieci zmusi Was do refleksji | Gry planszowe, książki i zabawy dla dzieci
08październik
2016
0

Tata w sieci zmusi Was do refleksji

Jak wielu twierdzi, że nie ma kłopotu z odłączeniem się od sieci – tak niewielu zdaje sobie z tego sprawę, że jednak ten problem istnienie. Osobiście sporo czasu spędzam przed komputerem. W pracy po spotkaniach, maile, dokumenty, prywatnie prowadzenie bloga i śledzenie nowości na rynku gier planszowych i książek, również jest czasochłonne. Niemniej, kiedy przychodzi taka chwila, że mogę odetchnąć, nie mieć po prostu dostępu, sprawia mi to ogromną radość i nie mam żalu do siebie, że przez chwilkę nie byłam na bieżąco.
Na co dzień jednak aby mieć na siebie baczenie, warto poinstalować sobie różne liczniki informujące, ile czasu spędzacie w sieci. Warto odinstalować skróty programów z głównego menu telefonu i poświęcać sieci czas tylko jeden raz dziennie, aby życie, aby dzieciństwo naszych dzieci, nie przemknęło nam przez palce.

Książka wygląda na ciekawą i może taki czas z dzieckiem i książką przypomni nam co naprawdę jest ważne.

tata w sieci 4

Tata pingwin jest zawsze w sieci. Rano czyta gazetę na swoim laptopie, sprawdza pogodę i odwiedza swoich 532 przyjaciół na Icebooku. Prez resztę dnia jego syn i żona też nie mają z niego za wiele pożytku. Pewnego dnia tatę spotyka nieszczęście: jego komputer nie może połączyć się z siecią !

Historia, która zdarzyła się w pewnej rodzinie pingwinów na Antarktydzie, dla wielu może brzmieć znajomo !

Szczegóły wydawnicze:
 Tytuł: Tata w sieci, Wydawnictwo: Muchomor, Autor: Philippe de Kremmeter, Ilustrator: Philippe de Kremmeter, Format: 22,6 x 16,7cm, Oprawa: twarda, Liczba stron: 28, ISBN: 9788389774965, EAN: 9788389774965, Wiek: 3 +, premiera 1 października, Cena: 22,00 zł