Mapy – książka dla dzieci – niezwykła podróż dookoła świata | Gry planszowe, książki i zabawy dla dzieci
29październik
2014
0
nauka geografii w książkach - mapy

Mapy – książka dla dzieci – niezwykła podróż dookoła świata

Ciekawą i bardzo pouczającą pozycją dla dzieci jest książka wydana przez Wydawnictwo Dwie Siostry pt. MAPY.

Książka ta zawiera 51 ogromnych map obrazujących 42 kraje i 6 kontynentów. Na każdej mapie dziecko znajdzie niezliczone ilustracje przedstawiające charakterystyczne i symboliczne elementy danego rejonu. W Berlinie znajdziecie Bramę Brandenburską, w Londynie Big Ben i London Eye a w Pradze Most Karola. Zobaczycie gejzery w Islandii, karawany na egipskiej pustyni i miasta Majów w Meksyku. W Anglii zagracie w krykieta, w Indiach poćwiczycie jogę, a w Chinach skosztujecie stuletnich jaj. W Australii zadziwi was dziobak, w Finlandii – noc polarna, a na Madagaskarze – ogromny baobab. Odkryjecie najciekawsze zakątki świata i zachwycicie się jego różnorodnością.

Ta propozycja jest niezwykłym podarunkiem jaki możemy sprawić dziecku. Nauka geografii i różnorodności kultur świata z takim narzędziem jest wielką przyjemnością i mile spędzonym czasem z dzieckiem.

MAPY

Obrazkowa podróż po lądach, morzach i kulturach świata

tekst i ilustracje: Aleksandra i Daniel Mizielińscy

ISBN 978-83-63696-64-1

cena okładkowa: 59,90 zł

oprawa twarda 110 str.

rozmiar: 27,20 x 37 cm

kategoria wiekowa 3+

mapy - różne światowe wydania

A oto jak widać MAPY w wydaniach międzynarodowych  – z roku na rok pojawia się ich coraz więcej. Chyba nie ma większej, niż to rekomendacji!

Niesamowitych wrażeń!

Agnieszka