Story Cubes – nowe inspiracje do jeszcze dłuższych opowiadań | Gry planszowe, książki i zabawy dla dzieci
14sierpień
2015
0

Story Cubes – nowe inspiracje do jeszcze dłuższych opowiadań

Czy znacie Story Cubes? Kostki dzięki którym opowiadaniom nie ma końca. Osobiście odkryłam je kilka lat temu, jak tylko pojawiły się w sklepach.

Moje dziecko było na etapie uczenia się dłuższych wypowiedzi, co sprawia trudność większości (nie tylko dzieciom). I trafiłam w 10! Gosia wręcz uwielbia tą grę. Kostki są bardzo solidnie wykonane, opakowanie również – bo tylko dzięki temu, kostki i opakowanie nadal są w dobrym stanie. A gdzie te kostki nie były … male opakowanie sprawia, że możesz je zabrać wszędzie.

Jak tylko nadarza się okazji i są chętni, kostki idą w ruch.

Kostki występują już w różnych odmianach: wersja podstawowa, akcje, podróże, medycyna, baśnie, galaktyka, prehistoria, poszlaki, sport – pojawią się też Story Cubes Muminki i Batman – o czym pisałam w zapowiedziach Rebela.

Ale oto i pojawiły się nowe.

Story Cubes Mity zawierające 18 unikalnych ikonek opisujących elementy, które kojarzą się z greckimi i rzymskimi mitami i które świetnie rozbudzą fantazję przy snuciu opowieści.

Story Cubes mity koski

Story Cubes Strachy z osiemnastoma ikonkami opisującymi  elementy które kojarzą się z horrorami i opowieściami grozy. Uwaga! Może być naprawdę strasznie!

Story Cubes strachy

Oraz Story Cubes Zwierzęta, gdzie tym razem są one opatrzone okonkami opisującymi elementy które kojarzą się ze zwierzętami, które mogą zostać wykorzystane przy snuciu opowieści.

Story Cubes zwierzęta kostki

A jak w to grać? 

Połącz Story Cubes (Zwierzęta, Strachy albo Mity) z jednym z dziewięciokościanych zestawów Story Cubes i rzuć nimi wszystkimi. Rozpocznij swoje opowiadanie i opowiedz historię w oparciu nie o dziewięć, lecz dwanaście obrazów, które wypadły na kostkach. Zacznij od dowolnego z nich, najlepiej od tego, który jako pierwszy przykuł twoją uwagę.

Nie ma złych odpowiedzi, jedyne co cię ogranicza, to twoja własna wyobraźnia. Obudź ją w sobie i daj się jej ponieść, a fantastyczne opowieści same zrodzą się w twojej głowie!
Story Cubes stworzył Rory O’Connor z Irlandii, trener kreatywności i twórczego rozwiązywania problemów. Ta niewielka gra szybko okazała się nieocenioną pomocą dla nauczycieli, trenerów, terapeutów, jak również znakomitą, ćwiczącą kreatywność i wyobraźnię grą dla całej rodziny lub grona przyjaciół.

Niepozorny zestaw Story Cubes gwarantuje wiele godzin rozrywki praktycznie każdej grupie wiekowej. Zaimponuj znajomym swoją opowieścią, pozwól ponieść się fantazji przyjaciołom, daj się zaskoczyć własnemu dziecku. Szybko przekonasz się, że Story Cubes to pasjonująca rozrywka, do której chętnie i regularnie będziecie powracać.

Podstawowe informacje o grach:

Liczba graczy: 1 – bez ograniczeń
Wiek: od 6 lat
Czas gry: ok. 2 – 20 minut
Wydawca: REBEL.pl
Projektant: Rory O’Connor
Wydanie: polskie
Zawartość  każdego pudełka: 3 kostki

Serdecznie polecam!

Agnieszka