Sprawdź czy “Mam oko” – recenzja gry od Rebela | Gry planszowe, książki i zabawy dla dzieci
10lt.
2019
0

Sprawdź czy “Mam oko” – recenzja gry od Rebela

Gier na sprawdzanie czy jesteśmy spostrzegawczy jest całe mnóstwo, choćby Dobble, Cortex, Duuuszki, Ubongo czy dr Mikrob a znajdziecie tego dziesiątki. Dlaczego? Bo wszyscy lubią tego rodzaju gierki. Trzymają nas krótko w napięciu, wyrównują szanse graczy (tu nie trzeba być wprawnym graczem i grę rozpoczyna się z marszu) i ostatecznie relaksują. U nas tego rodzaju gier na półce jest naprawdę dużo, bo to dzięki nim udało nam się rozkręcić niejedno towarzyskie spotkanie.

Tym razem mamy przyjemność testować grę “Mam oko” wydawnictwa Rebel.pl.

No cóż, gra specjalnie mnie nie zaskoczyła. W małym pudełku 60 kart z różnymi symbolami,  gdzie celem jest znalezienie kart z tym samym symbolem lecz w różnych kolorach. I to całe zasady właściwie ….

Schody zaczynają się, gdy na stole pojawią się nie trzy karty a sześć, dziewięć … wtedy można dostać prawdziwego oczopląsu. Gracze zwalniają przy wykładaniu kart, bo każdy chce dostrzec parę obiektów. A powinno się wykładać jednocześnie!

Gdy jeden z graczy jednak spostrzeże te dwa podobne przedmioty to zbiera w nagrodę wszystkie karty ze stołu. Oczywiście ile się nasłucha od pozostałych graczy, to już jego. Zebrane karty odkłada na stos obok siebie.

Gramy do chwili gdy zakończą się nam karty. Wygrywa gracz z największą pulą zebranych zwycięsko kart.

Jak widać po objętości tekstu chociażby, zasady są naprawdę bardzo proste a gra bardzo przyjemna. Będzie to fajny tytuł na szybką rozgrywkę i wstęp do wstępu, bo trudno wyobrazić sobie aby była to gra, która zakończy Wasz wieczór gier. Raczej go rozkręci. I o to chodzi. Taki jest właśnie cel szybkich i prostych gier.

Można by się zastanawiać co po wydawać kolejną grę, kiedy już tyle jest podobnych na rynku. Pamiętacie sławę Dobble, gdy tylko gra pojawiła się na rynku. Każdy chciał ją mieć, chociaż cena była dość abstrakcyjna. Wszyscy i wszędzie w nią grali. Teraz praktycznie mało kto o niej pamięta a jeżeli już, to tylko dzięki kolejnym odsłonom. Tego rodzaju gry będą chętnie ogrywane przy każdym spotkaniu jeżeli będziecie wprowadzać urozmaicenie.

Szczegóły wydawnicze:
Tytuł: Mam oko |Autor: zespół Rebel | Wydawnictwo: Rebel.pl |
Wiek graczy: 7+ | Liczba graczy: 2-6 osoby | Czas rozgrywki: 15 minut

Dziękuję serdecznie za przekazanie gry do recenzji Wydawnictwu Rebel.pl

Recenzja 2/2019