Sisters – miłość siostrzana w komiksach | Gry planszowe, książki i zabawy dla dzieci
21styczeń
2016
0

Sisters – miłość siostrzana w komiksach

„Sisters” to zbiór komiksów przedstawiających historyjki o rywalizacji i miłości siostrzanej. Kto ma siostrę, to wie… sama mogę powiedzieć to z perspektywy młodszej siostry. Moja starsza siostra miała jednym słowem „przechlapane”.
Wiadomo, kogo rodzice winią za wszystkie wpadki, bałagan w mieszkaniu, przypalony garnek do mleka czy plamę na dywanie. Zawsze winna jest ta starsza siostra. Moja siostra wypomina mi to do dzisiaj. Teraz się z tego śmiejemy, ale wiem, że byłam dla mojej siostry bardzo trudnym wyzwaniem. Łaziłam za nią wszędzie. Nie mogła pójść swobodnie do koleżanki, bo zawsze chciałam z nią być. Do naszych obowiązków należało sprzątanie domu i dzięki moim talentom aktorskim moja siostra zawsze dostawała burę i musiała wysprzątać cały dom samodzielnie a ja mogłam pójść się bawić. Czasami obrywałam od siostry, ale wystarczyła odrobina inwencji i sami rodzice szykowali siostrze odwet.

„Sisters” jest piękną opowieścią o prawdziwej siostrzanej miłości. Bo przecież nie ma większego porozumienia niż to siostrzane i chociaż mówią, że z rodziną bywa różnie – to dzisiaj mogę spokojnie powiedzieć, że właśnie wszystkiego nauczyłam się od starszej siostry. Podbieranie kosmetyków i ubrań, podglądanie siostry z chłopakiem, to była wiedza tajemna z pierwszej ręki. Dzięki temu mogłam zaimponować koleżankom. Starsza siostra, dzięki młodszej ma poczucie odpowiedzialności i władzy dorosłości. Chociaż to wiedzę odkrywa się później. „Darcie kotów” jest codziennością sisters.

Christophe Cazenove, francuski autor, wychwalany przez krytyków za wspaniałe wyczucie, napisał około 40 komiksów dla dzieci i dorosłych.

le scenariste de BD Christophe Cazenove

Zdjęcie pochodzi z www.booknode.com

Piękne, wyraziste i bardzo emocjonalne rysunki Williama Maury zaangażują każdego młodego czytelnika. Szybka akcja i nowa historia i akcja na każdej stronie. Takie zwrotne tempo sprawia, że komiks trzeba przeczytać do końca, bez przerw.
Nakładem Egmonta pojawiły się następujące tomy;

75921270_podobienstwo-rodzinne-tom-1_500x675_FFFFFF_sclTytuł: Sisters Tom 1. Podobieństwo rodzinne
Autor: Christophe Cazenove
Rysunki: William Maury
Oprawa: miękka ze skrzydełkami
Liczba stron: 48
Data wydania: 2015-10-07
Format w mm: 215×290
ISBN 978-83-281-1025-0
EAN 9788328110250
Tłumacz: Maria Mosiewicz

 

 

Pierwszy tom humorystycznej serii o codziennych radościach i troskach dwóch sióstr z małego francuskiego miasta. Nastoletnia Wendy i młodsza o kilka lat Marine są typowymi siostrzyczkami – na co dzień dokuczają jedna drugiej, ale tak naprawdę żyć bez siebie nie mogą. Wendy ma już chłopaka i prowadzi pamiętnik, a Marine zazdrości jej randek, imprez i za wszelką cenę chce przeczytać romantyczne wspomnienia siostry. Wendy używa kosmetyków, a Marine marzy o tym, by być dorosłą i móc się malować. Bywają jednak przypadki, że to właśnie młodsza z nich okazuje się mądrzejsza i sprytniejsza od starszej. A zabiegani rodzice często nie mogą sobie dać rady z szalonymi córkami. Wszystkie niesnaski między dziewczynami idą na bok, kiedy którąś z nich spotyka coś przykrego – wtedy okazuje się, że kochają się prawdziwą siostrzaną miłością. (notka Wydawnicza)

75921415_sisters-bedzie-zabawa-tom-2_610x822_FFFFFF_sclTytuł: Sisters Tom 2. Będzie zabawa
Autor: Christophe Cazenove
Rysunki: William Maury
Oprawa: miękka ze skrzydełkami
Liczba stron: 48
Data wydania: 2015-11-18
Format w mm: 215×290
ISBN 978-83-281-1026-7
EAN 9788328110267
Tłumacz: Maria Mosiewicz

 

 

Drugi tom pełnej gagów serii familijnej o perypetiach dwóch sióstr, nastoletniej Wendy i o kilka lat młodszej Marine. Choć dziewczynki kochają się na zabój, ciągle rywalizują. Kiedy jednej na czymś bardzo zależy, potrafi nawet wykorzystać drugą, byle tylko osiągnąć cel. Jednak zaraz potem zgodnie współpracują, stawiając czoło rodzicom albo kłopotom. Trudno być na co dzień wspaniałą siostrą, jeśli „ta druga” ciągle cię wkurza. A gdy jeszcze dochodzą sprawy miłosne i marzenia o wspaniałym dorosłym życiu, okazuje się, że codzienność dziewczynek wcale nie jest usłana różami… (notka Wydawnicza)

 

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Nakładem wydawnictwa Egmont na razie pojawiły się dwa tomy (z dziesięciu już wydanych we Francji) i mam nadzieję, że wkrótce doczekamy się kolejnych polskich wydań.