Rozterki Werki – seria od Wilgi | Gry planszowe, książki i zabawy dla dzieci
01listopad
2015
0

Rozterki Werki – seria od Wilgi

Książki “Werka Rozterka” autorstwa Partici Hermes jest odniesieniem autorki do własnych doświadczeń, dzięki temu Werka a właściwie oryginalna Emma stała się ulubioną bohaterką amerykańskich książek dziecięcych. Książka opowiada o amerykańskiej rodzinie w której oboje rodziców pracuje a dziećmi musi zająć się odpowiedzialna i godna zaufania niania. Ale jak taką znaleźć i jak okiełznać pięcioro niesfornych potomków?

Autorka serii książek, których tytuł w oryginale brzmi “Emma Dilemma” urodziła się w 1936 roku na Brooklynie w Nowym Jorku. Patricia Hermes na swoim koncie ma ponad 20 książek dla dzieci i młodzieży. Obecnie mieszka w Connecticut, gdzie pisze kolejne książki, odpowiada na listy czytelników, czyta, biega i gra na pianinie.

Emma Dilemma i opowieści o jej kłopotach i pomysłach na radzenie sobie z nimi, autorka zaczerpnęła z własnego doświadczenia niesfornego dziecka. Właśnie ta wiarygodność opowiadań dała szansę serii na rozwinięcie jej o kolejne tytuły.

Seria rozpoczyna się od tytułu “Werka Rozteka i nowa niania”, gdzie rodzice szukają kolejnej niani, której mogliby powierzyć hałaśliwą piątkę dzieciaków. Każda kolejna niania to wielkie rozczarowanie dla rodziców i samych dzieci. Dopiero niania, która potrafi z wielką empatią podejść do dylematów i problemów dzieci, zdobyła ich zaufanie.

Ale czy znowu nie okaże się, że nie jest odpowiednią opiekunką według rodziców?

Werka wraz ze swoim rodzeństwem Tymkiem, Klarą, bliźniakami Irkiem i Lizą starają się wpłynąć na rodziców aby zgodzili się na to, aby ich nowa niania Ania została z nimi na zawsze.

Przed dziećmi i nianią stają wielkie wyzwania. Jak upilnować fretkę Margolę i psa Wafla, którzy ciągle toczą ze sobą wojnę? Jak ukryć przed rodzicami wszystkie wpadki?

WerkaRozterkaNowaNiania (2)

Szczegóły wydawnicze:

Tytuł: Werka Rozterka i nowa niania
Autor: Patricia Hermes
Tłumacz: Małgorzata Fabianowska
Kategoria: Od 9 lat
Typ okładki: miękka
Liczba stron: 106
Format: 123 x 194 mm
Wydawca: Wilga
ISBN: 978-83-280-1804-4
EAN: 9788328018044

Kolejna książka z serii nosi tytuł “Werka Rozterka i dwie nianie” w której to niania Ania, ulubiona opiekunka dzieci chce wyjechać na urlop do swojej mamy w Irlandii. Co zrobić aby niania jednak nie wyjechała? Albo, co gorsze, aby nie zastąpiła ją niania zatrudniona na zastępstwo, Pani Potts, która nie lubi zwierząt i chyba nie za bardzo przepada za dziećmi?

Werka znowu w akcji! Wspólnie z rodzeństwem planuje jak zatrzymać Anię i jak nie dopuścić do kolejnej zmiany niani.

WerkaRozterkaDwieNianie (2)

Szczegóły wydawnicze:

Tytuł: Werka Rozterka i dwie nianie
Autor: Patricia Hermes
Tłumacz: Małgorzata Fabianowska
Kategoria: Od 9 lat
Typ okładki: miękka
Liczba stron: 106
Format: 123 x 194 mm
Wydawca: Wilga
ISBN: 978-83-280-1805-1
EAN: 978-83-280-1805-1

Z serii Werka Rosterka ukazały się kolejne książeczki. Są one napisane prostym językiem, ale ciekawie oddającym rozterki naszej tytułowej bohaterki. Duża i przejrzysta czcionka książki zachęca dzieci do samodzielnego czytania. Sprawdziła się również jako zasypiano-czytanka przed snem. Rodzice nie znudzą się książką – ponieważ ciekawie przedstawia również świat i perspektywę bycia dorosłym. Gdy dziecku spodoba się pierwsza książka z serii – bądźcie pewni, że następne również zechce przeczytać.

Kolejne tytuły w serii:

Dziękuję Grupie Wydawniczej Foksal i Wydawnictwu Wilga za możliwość zapoznania się z książkami.