Raz, dwa, trzy … Zamek Królewski zwiedzisz Ty! | Gry planszowe, książki i zabawy dla dzieci
02wrz.
2016
0

Raz, dwa, trzy … Zamek Królewski zwiedzisz Ty!

To może być naprawdę świetna wyprawa w czasy królów i królestw, które sięgają XIV wieku. Zamek Królewski  był wielokrotnie wyniszczany przez wojny, bombardowany, rozkradziony i w końcu wysadzony na koniec II wojny światowej. Później odbudowany dzięki wielkiej ofiarności i oddaniu społeczeństwa, które pragnęło, aby Zamek Królewski był miejscem pamięci historii Polski i narodu polskiego. I tak się dzieje.

Od lat staramy się odwiedzać to piękne miejsce.  Za każdym razem odnajdujemy tutaj nowe, fascynujące elementy, nowe układy i opisy. Oglądanie wspaniałych prac Canaletta i porównywanie jego dzieł z istniejącymi miejscami w Warszawie jest naprawdę niesamowite.

Zadania z karty zadań dla dzieci starszych troszkę nas sfatygowały ale na szczęście chyba wszystko udało się odkryć. I oczywiście na koniec znaleźliśmy gry w sklepiku zamkowym. Odbudowa Warszawy i Ale Historia to naprawdę odpowiednie gry do tego miejsca.

Informacje organizacyjne:

Zamek Królewski możecie zwiedzać bezpłatnie w każdą niedzielę. Trasę niedzielnego zwiedzania możecie sprawdzić tutaj. Gdybyście jednak chcieli zwiedzić Zamek Królewski innego dnia, wówczas za bilety zapłacicie 23 zł za osobę dorosłą i 1 zł za dziecko. Zamek również bierze udział w akcji “Muzeum za złotówkę”. Jeżeli będziecie dysponować większą ilością czasu, zachęcam do zwiedzania również innych atrakcyjnych miejsc przy Zamku jak np. Pałac Pod Blachą, gdzie możecie obejrzeć piękne wschodnie kobierce. Więcej szczegółów o biletach znajdziecie na stronie www.

Wybierzcie się bo warto!

Poniżej trony królewskie na różne okazje:)