Raz, Dwa, Trzy … warszawiakiem jesteś Ty! czyli wakacje w mieście | Gry planszowe, książki i zabawy dla dzieci
16sierpień
2016
0

Raz, Dwa, Trzy … warszawiakiem jesteś Ty! czyli wakacje w mieście

Wakacje to wspaniały czas! Dzieci mają wolne, rodzice planują urlopy! Wyjazdy są wspaniałe, lubimy zwiedzać, oglądać i poznawać nowe miejsca. Poznawać historię i przeszłość naszych przodków. Robimy dużo zdjęć, aby utrwalić wspomnienia i aby nimi dzielić się z bliskimi. Później wracamy do domu i planujemy dalsze wakacje, my po pracy a dziecku po zajęciach w zorganizowanych półkoloniach. Duże miasta oferują wiele ciekawych miejsc, które zapraszają w okresie letnim na wszelkiego rodzaju warsztaty i zajęcia. Inną alternatywą jest samodzielne organizowanie czasu dla rodziny, tak aby w pełni wykorzystać długi dzień i wolne popołudnia.

Muzeum Powstania Warszawskiego od kilku lat działa na rzecz kultury, zachęcając rodziny do zwiedzania muzeów i miejsc historii w celu lepszego poznania miasta i jego magicznych miejsc. Ta wspaniała inicjatywa po nazwą “Raz, dwa, trzy … warszawiakiem jesteś Ty!” jest międzymuzealną inicjatywą organizowaną od 2011 roku. W tym roku gra rodzinna jest poświęcona pozwaniu smaków stolicy i kulinarnych tradycjach miasta.

Lubimy zwiedzać muzea, zamki, wystawy, twierdze, kościoły. Satysfakcja z poznawania nowych miejsc jest ogromna i nawet pomimo tego, że na koniec dnia trasę czujemy w nogach, to od lat jest to dla nas najlepszy sposób na odpoczynek.

1W te wakacje postanowiliśmy sprostać wyzwaniu gry rodzinnej  “Raz, dwa, trzy … warszawiakiem jesteś Ty”. Gra polega na odwiedzeniu przynajmniej ośmiu miejsc z listy dwudziestu czterech placówek kultury. Miejsca te zostały podzielone na cztery grupy z których trzeba odwiedzić przynajmniej dwie placówki. Na stronie gry, znajdziecie karty zadań, które po rozwiązaniu utworzą hasło, które połączone z tajnym kodem dostępnym w placówce da komplet odpowiedzi do karty szyfrów. A… i nie zapomnijcie się zarejestrować aby otrzymać tajny numer rodziny. My się już wkręciliśmy …

Poniżej informacje i krótkie relacje z miejsc odwiedzonych. Dla nas w wielu przypadkach, są to kolejne odwiedziny ale i tak zauważamy coś nowego.

AKCJA!