Raz, dwa, trzy … Muzeum Ziemi PAN | Gry planszowe, książki i zabawy dla dzieci
05wrz.
2017
0

Raz, dwa, trzy … Muzeum Ziemi PAN

Teraz zabierzemy Was w podróż do wnętrza Ziemi. W podróż, która pozwoli Wam poznać początki naszej Ziemi i zmiany, które ją dotykały. Najlepszym miejscem do tego będzie Muzeum Ziemi Polskiej Akademii Nauk w Warszawie.

Muzeum Ziemi jest kontynuatorem tradycji Towarzystwa Muzeum Ziemi powołanego w Warszawie z inicjatywy społecznej w 1932 roku. Celem było utworzenia w Warszawie jako stolicy Rzeczpospolitej Polskiej nowoczesnego muzeum geologicznego – Muzeum Ziemi, będącego instytucją oświatową i naukową. Wśród grona założycieli i współpracowników Towarzystwa znaleźli się najwybitniejsi geolodzy polscy.

Siedzibą Muzeum Ziemi są dwie zabytkowe budowle przy Al. Na Skarpie 20/26 i 27 w centrum Warszawy, znajdujące się wraz z przyległymi terenami ekspozycyjnymi na otwartej przestrzeni w rejonie dawnych założeń pałacowo-ogrodowych „Na Górze”, które włączone zostały obecnie w granice zespołu zabytkowego miasta Warszawy obejmującego Trakt Królewski i uznanego w 1994 roku za Pomnik Historii.

Tradycyjnie mam dla Was kilka wskazówek praktycznych:

Muzeum jest czynne codziennie poza sobotą w godzinach 9.00 – 16.00, w niedzielę muzeum pracuje krócej bo od 10.00 do 16.00 – wtedy też nie potrzebujecie biletów, ponieważ w niedziele wejścia są bezpłatne.

W ramach jednego biletu zwiedzacie oba budynki Muzeum a cena biletu wynosi 5 zł normalny i 3 złote ulgowy.

Szczerze zachęcam do zwiedzenia tego Muzeum. Dzięki akcji “Raz, dwa, trzy …” byłam w nim pierwszy raz, chociaż niejednokrotnie przejeżdżałam w okolicy rowerem, jakoś mnie nie skręciło. A teraz była okazja i myślę, że naprawdę warto.

W budynku głównym poszczególne sale bardzo przemyślane. Świetnie rozpracowane tematy zachwycą każdego. Miłe dla oka liczne plansze i ilustracje robią wrażenie. Świetnie zaprezentowane i opisane minerały, pozwalają zdobyć amatorką wiedzę w tych tematach.

W drugim budynku znajdziecie wystawy czasowe a na samym dole wystawę kamieni szlachetnych. Cudowne!