Raz, dwa, trzy … Muzeum Pragi, odwiedzisz Ty! | Gry planszowe, książki i zabawy dla dzieci
04wrz.
2016
0

Raz, dwa, trzy … Muzeum Pragi, odwiedzisz Ty!

To Muzeum Was zaskoczy. Spodziewałam się znaleźć tylko informacje o historii Pragi, może troszkę o rzemieślnikach i bazarach, ale to przerosło moje najśmielsze oczekiwania. Muzeum jest świetnie przygotowane. Na początek otrzymacie audioprzewodniki, które po zetknięciu z punktem przy interesującej Was instalacji, odeśle Was we wspomnienia mieszkańców Pragi. Zwiedzanie zaczynamy od sali na parterze, później piętro, piwnice i na koniec możecie delektować się wspaniałym widokiem na praskie budynki i … legendarny Bazar Różyckiego. Dla mieszkańców lewej strony Wisły będzie to prawdziwa lekcja historii, moim zdaniem niepotrzebnie zapomnianej. Dzięki licznym informacjom i ciekawym instalacjom, fotografiom i dźwiękom, możecie poczuć ten zgiełk, smak i zapach ulic, bazarów ale i licznych po tej stronie Wisły – rzemieślników i kupców. Wszystko jest przemyślane i bardzo pomysłowo zaprezentowane.

Znalezienie wszystkich informacji z karty z zadaniami wcale nie było takie proste. Na szczęście dziecko widzi znacznie więcej od rodzica i udało nam się rozwiązać wszystkie zadania.

Informacje organizacyjne:

Muzeum Warszawskiej Pragi mieści się przy ul. Targowej 50/52. Muzeum czynne jest w godzinach 10.00 – 18.00, zaś w czwartki aż do 20.00. W niedzielę do muzeum wejdziecie za darmo, chociaż również wejście płatne jest w przyzwoitej cenie – bilet normalny kosztuje 5 zł a ulgowy – 3 zł. Dodatkowo w niedzielę w samo południe, możecie skorzystać z bezpłatnego oprowadzania z przewodnikiem.