Raz, dwa, trzy …. do Muzeum Stacja idziesz TY! | Gry planszowe, książki i zabawy dla dzieci
26sierpień
2016
0

Raz, dwa, trzy …. do Muzeum Stacja idziesz TY!

Lubicie oglądać pociągi? Bo my bardzo … Zawsze z dużą zazdrością oglądając filmy o Harrym Potterze spoglądałam na wspaniałą lokomotywę i wagony na King’s Cross. Peron 9 i 3/4 do dzisiaj jest najczęściej fotografowanym miejscem na tej londyńskiej stacji. Ogromne koła i buchająca para … super! Platforma 9 Harry Potter

Tym razem w ramach naszego wakacyjnego zwiedzania muzeów i udziału w akcji “Raz, dwa, trzy … warszawiakiem jesteś Ty!”, wybraliśmy się do Muzeum Stacja. Muzeum nie ma swojej strony internetowej (jest w przygotowaniu), niemniej wszystkiego o muzeum dowiedzieć się można z ich strony na Facebooku.

Informacje organizacyjne:

Stacja Muzeum jest czynna codziennie w godzina 9.00 – 18.00. Muzeum znajdziecie przy ul. Towarowej 3 (przystanek pl. Zawiszy) i mieści się w budynku dawnego Dworca Kolejowego Warszawa Główna.

W poniedziałki wstęp wolny. W pozostałe dni bilet ulgowy kosztuje 6 zł, a normalny 12 zł.

Muszę przyznać, że nie spodziewałam się takiej ilości modeli pociągów i informacji w jednym miejscu. Na ich obejrzenie potrzebujecie około dwóch godzin – a więcej, jeżeli macie pasjonatów kolejnictwa w rodzinie. Niesamowite wrażenie robi również sam skansen. Można obejrzeć tam nie tylko bardzo leciwe lokomotywy i wagony ale i prawdziwe perełki jak np. …. No nie, nie mogę teraz tego zdradzić, bo jest to jedno z haseł z karty zadań a powiem szczerze, że troszkę nachodziłyśmy się za tym obiektem  – ale warto było!

Jest super! Odwiedźcie koniecznie Stację Muzeum.