Raz, dwa, trzy … do Muzeum Geologicznego wybierzesz się Ty! | Gry planszowe, książki i zabawy dla dzieci
24sierpień
2016
0

Raz, dwa, trzy … do Muzeum Geologicznego wybierzesz się Ty!

Kolejny punkt naszego programu do Muzeum Geologiczne w Warszawie. Tam szukaliśmy zlepieńca zwanego zygmuntówką (od Kolumny Zygmunta). Zlepieniec jest świetnie wyeksponowany, ale zgodnie z zasadą z Hobbita “[…] kto szuka, ten najczęściej coś znajduje, niestety czasem zgoła nie to, czego mu potrzeba”.

Tak było i tym razem. Szukałyśmy tego odpowiedniego zlepieńca w gablotach. Gablota po gablocie, era po erze. Wtedy moje spostrzegawcze dziecko, zwróciło uwagę na piękny i okazały fragment skały i jest … to ten. Teraz możemy wziąć się za rozwiązywanie zadań z karty. Ważną rzeczą jest dokładne wczytanie się w treść opisu, które przygotowało muzeum. Przy okazji mogłyśmy z córką poćwiczyć czytanie ze zrozumieniem 🙂

W muzeum byłyśmy kilkakrotnie, ponieważ bardzo lubimy oglądać te piękne kamienne okazy.

Informacje organizacyjne:

Muzeum Geologiczne mieści się w Warszawie przy ul. Rakowieckiej 4 – z tym, że wejście jest od ulicy Wiśniowej (trzeba podążać za strzałkami zawieszonymi na ogrodzeniu).

Zwiedzanie muzeum możliwe jest od poniedziałku do piątku w godzinach: 9.00 – 15.00 a w niedzielę w godzinach 10.00 – 14.00. W sobotę muzeum jest nieczynne.

WSTĘP WOLNY.

Powodzenia w rozwiązywaniu zagadek!