Poznaj Domki od Granny | Gry planszowe, książki i zabawy dla dzieci
12lt.
2017
0

Poznaj Domki od Granny

Domki to gra, która zabiera dzieci na wycieczkę na farmę i do lasu – tam młodzi gracze poznają różne zwierzątka i ich domki. Plansze układają się w dwie barwne panoramy przedstawiające świat poznawanych zwierzaków. Dodatkowym urozmaiceniem gry jest możliwość odszukania zwierzątek na podstawie ich konturów. Na małych bystrzaków czekają też ważne i ciekawe pytania, pozwalające uporządkować nowo zdobyte informacje.

Dzięki grze Domki dzieci poznają różne zwierzątka i dowiadują się, w jakich mieszkają one domach. Zabawa ćwiczy słownictwo, spostrzegawczość i koordynację ruchową.

Domki proponują dzieciom kilka wariantów gry: układankę, zabawę z cieniem i pytajnik.

W układance dziecko znajduje domki dla wszystkich zwierzaków, a następnie układa plansze tak, by tworzyły dwa duże obrazki: lasu i farmy.

W zabawie z cieniem zadaniem dzieci jest rozpoznanie zwierzątka na podstawie konturu widniejącego na drugiej stronie planszy. Następnie gracze dopasowują żeton do odpowiedniej planszy.

W pytajniku dzieci razem z rodzicami odpowiadają na pytania, które rozszerzają ich wiedzę na temat zwierzątek występujących w grze.

Szczegóły wydawnicze:
Tytuł: DOMKI, Wiek graczy: 2-4 lat, Liczba graczy: 1-4 os., Czas rozgrywki: 15-20 min., Ilustracje: Agnieszka Kowalska, Wydawnictwo: Granna, Rozmiar pudełka: 53 X 189 X 273
Zawartość pudełka:
8 plansz domków, 8 żetonów zwierzątek, Instrukcja, Plakat edukacyjny