Pomysłówka – Wordsearch – Gra słowna dla całej rodziny! | Gry planszowe, książki i zabawy dla dzieci
21październik
2014
0
gra słowna pomysłówka

Pomysłówka – Wordsearch – Gra słowna dla całej rodziny!

Na rynku pojawiła się ciekawa gra słowna POMYSŁÓWKA. Pierwszy raz widziałam grę na Stadionie Narodowym podczas Planszówek. Uczestnicy mogli zagrać w powiększoną wersję gry. Do stolika tworzyła się spora kolejka i małych i dużych graczy.

Pomysłówka to gra słowna rozgrywana symultanicznie! Nie musisz czekać na swoją turę, wszystko dzieje się w okamgnieniu!

Gra w której próbujesz prześcignąć swoich przeciwników. Skup się, wytęż wzrok i odnajdź poszukiwane słowo! Znalazłeś je? Szybko, połóż swoje żetony na planszy! Wygrywa ten gracz, którego żetony zdominują plansze na koniec gry!

Pomysłówka

Cel gry: Znajdź najwięcej poszukiwanych słów i wygraj grę!

Przygotowanie do gry: Grę należy umieścić w miejscu dostępnym dla wszystkich graczy. Gracze wspólnie wybierają temat planszy. Jeden z graczy składa wszystkie elementy gry, umieszczając wybraną planszę pod przezroczystą nakładką i upewniając się, iż otwory planszy pokrywają się z wypustkami nakładki. Następnie gracz nakłada zielony pierścień i całość umieszcza na podstawie bazy gry. Na koniec gracz przekręca planszę tak, aby wgłębienie zielonego pierścienia pokrywało się z wgłębieniem bazy. Każdy gracz wybiera kolor oraz pobiera właściwe żetony znaczniki (pierwszeństwo wyboru ma najmłodszy gracz)

Start gry: Najmłodszy z graczy rozpoczyna grę. Przekręca planszę (zgodnie z ruchem wskazówek zegara) aż do momentu ukazania się w otworze pierwszego szukanego słowa i czyta na głos poszukiwane słowo. Wszyscy gracze w tym samym czasie szukają wskazanego słowa na planszy. Słowo może być zapisane pionowo bądź poziomo, zapisane od lewej do prawej lub od prawej do lewej, jak również zapisane po przekątnej. Szukane słowo zawsze można odnaleźć w rozsypance i zawsze jego litery tworzą jedną linię. Pierwszy gracz, który odnajdzie wyraz, układa swoje żetony-znaczniki na literach tworzących poszukiwane słowo.

Rozgrywka: Po odnalezieniu słowa i zaznaczeniu go żetonami-znacznikami, następny z kolei gracz przesuwa planszę do kolejne poszukiwane słowo. Grę kontynuuje się na powyższych zasadach do momentu , gdy plansza zatoczy pełne koło – powróci do punktu wyjścia w postacie zielonego pola.

Znajdowanie słowa: Jeżeli odnalezione słowo, przecina się z uprzednio zaznaczonymi słowami, żetony – znaczniki, które wskazywały poprzednio odnalezione słowa, zostają usunięte z planszy. Wyjątkiem jest sytuacja, w której wszystkie krzyżujące się słowa zostały odkryte przez tego samego gracza i mają jednakowy kolor żetonów – znaczników. Jeżeli po usunięciu żetonów – znaczników z planszy, jakiekolwiek słowo straciło sens lub jest niekompletne, wszystkie żetony które je wskazywały należy usunąć z planszy.

Koniec gry: Runda kończy się w momencie, kiedy wszystkie słowa na planszy zostały już raz znalezione lub gdy jeden z graczy nie będzie posiadał wolnych żetonów – znaczników.

Zwycięzca: Zwycięzcą gry jest gracz, który na koniec rundy posiada najwięcej znaczników ułożonych na planszy.

Pomysłówka - gra słowna dla całej rodziny

Dane szczegółowe:

Nazwa: Pomysłówka

Producent: Goliath

Rodzaj gry: słowna

Przedział wiekowy: 7 – 107 lat

Od lat: 7+

Ilość graczy: 2 – 4 osób

Płeć: chłopiec / dziewczynka

Czas rozgrywki: 20 minut

Data premiery: 2014-09-24

Waga w opak [g]: 610

Kod kreskowy: 8711808705685

 

Zawartość pudełka:

  • 1 baza Pomysłówka
  • 10 dwustronnych plansz
  • 70 żetonów dla każdego z graczy
  • 1 instrukcja

 

Życzę szybkich odkryć!

Agnieszka