Pod ziemią czy pod wodą – wybierz co chcesz poznawać | Gry planszowe, książki i zabawy dla dzieci
23Maj
2015
0

Pod ziemią czy pod wodą – wybierz co chcesz poznawać

Na 6. Warszawskich Targach Książki odbyła się premiera pięknie wydanego albumu Państwa Mizielińskich. Promocję książki dla dzieci przeprowadzono na uroczych warsztatach “Podróż do wnętrza Ziemi”.

Było super!

Dzieci mogły wyżyć się na wielkiej płachcie papieru i stworzyć podziemne miasto i podwodny świat.

Podczas zajęć z dziećmi prezentowano koncepcję nowego, dwustronnego albumu Aleksandry i Daniela Mizielińskich. Po obrazkowej podróży po lądach, morzach i kulturach świata nadszedł czas na książkową wyprawę do wnętrza ziemi i w głębiny mórz i oceanów.

Pod ziemią - pod wodą. Aleksandra i Daniel Mizielińscy

„Pod ziemią, pod wodą” to naładowana informacjami księga pełna ogromnych ilustracji i szczegółowych przekrojów. Poprowadzą was one w głąb naszej planety, pokazując, co kryje się pod powierzchnią lądów i wód. Będziecie schodzić coraz głębiej i głębiej – od cienkiej warstwy gleby tuż pod stopami do gorącego jądra Ziemi, od skąpanych w słońcu raf koralowych do pogrążonego w ciemności i chłodzie najgłębszego miejsca oceanów.

Znajdziecie tam zwierzęta żyjące pod ziemią i dziwne głębinowe stworzenia, najgłębiej sięgające korzenie i plątaniny podziemnych rur, sensacyjne wykopaliska i skamieniałe kości dinozaurów. Zajrzycie do podziemnych nor i norek, zapuścicie się w labirynty jaskiń i zjedziecie na dno najgłębszej kopalni świata. Wypróbujecie zabytkowe okręty podwodne, zanurkujecie w podmorskiej studni i odwiedzicie wrak Titanica. Odkryjecie tajemnice podziemnego i podwodnego świata.

Części „Pod ziemią” i „Pod wodą” zaczynają się po przeciwnych stronach książki, by spotkać się w środku, na rozkładówce poświęconej jądru Ziemi.

 

Szczegóły wydawnicze:

Tytuł: Pod ziemią, pod wodą
Tekst i ilustracje: Aleksandra i Daniel Mizielińscy
Wydawnictwo: Dwie siostry
Premiera: maj 2015
ISBN: 978-83-63696-54-2
Oprawa: twarda
Ilość stron: 110
Kategoria wiekowa: od 7 lat

Miłego odkrywania!

Agnieszka