Pałac w Wilanowie – wycieczka z dzieckiem czyli co zrobić z wolnym dniem | Gry planszowe, książki i zabawy dla dzieci
13sierpień
2015
0

Pałac w Wilanowie – wycieczka z dzieckiem czyli co zrobić z wolnym dniem

Tym razem chciałam Wam przedstawić jak można spędzić całkiem miło dzień w Pałacu w Wilanowie.

Villa Nova Jana III Sobieskiego – to piękna rezydencja wiejska króla, którą naprawdę warto obejrzeć. Tym bardziej, że trzystuletni kompleks jest świetnie przygotowany na przyjęcia turystów i tych małych i tych dużych.

Warto przed zwiedzaniem przygotować się i poczytać o historii pałacu. Ale nie ma potrzeby aby szukać informacji gdzieś daleko, wszystko jest przygotowane na świetnie opracowanej stronie pałacu można również (koniecznie wcześniej) zaopatrzyć się w aplikację na telefon dostępnej na Androida i iOS.

aplikacja playWiadomości na stronie lub z aplikacji są wystarczające aby móc troszkę zapoznać się z historią miejsca i w sposób przystępny opowiedzieć swoim pociechom.

Dla ciekawskich leniuszków, jest również dostępny za 12 złotych audioprzewodnik, który oprowadzi nas po kompleksie pałacowym.

Jak zaplanować wizytę w Pałacu?

Po pierwsze trzeba dojechać:

Samochodem dojedziecie bez problemu, ale trzeba się liczyć z dość drogim parkowaniem płatnym każdego dnia tygodnia (3 zł za 1 godzinę) – zwiedzając park i pałac trzeba poświęcić około 4 godziny (z małymi przerwami). Parking jest na tyle blisko, że można w każdej chwili podejść i dopłacić. Bezpłatne miejsca są mocno ograniczone i koniecznie przestrzegajcie znaków odnośnie parkowania, ponieważ Straż Miejska ma tam swoją stałą bazę wypadową a mandat dość słono kosztuje.

Z centrum Warszawy do Wilanowa można dojechać liniami autobusowymi komunikacji publicznej nr: 116, 180, 519, aktualne rozkłady jazdy można sprawdzić na stronie Zarządu Transportu Miejskiego w Warszawie albo w aplikacji “Jak dojadę”.

Po drugie kup bilety:

Jak już pisałam – w czwartki wejścia do Parku i Pałacu są bezpłatne. Po odbiór biletu trzeba udać się do kasy, która jest na przedpolu pałacu (żółty domek).

Cennik i aktualne zniżki znajdziecie na stronie Pałacu w Wilanowie.

Zwiedzanie Pałacu:

  • bilet normalny: 20 zł
  • bilet ulgowy: 15 zł

Zwiedzanie Parku:

  • bilet normalny: 5 zł
  • bilet ulgowy: 3 zł

Koszt biletów dla trzyosobowej rodziny (2+1) wyniesie 68 zł.

Ważne! Wejście do Pałacu jest na określoną godzinę. Więc może być tak, że będąc w kasie po bilet o 11.00 – wejście do Pałacu będzie planowane na 13.00 i później. Oczywiście ten czas bez problemu spędzicie w przepięknym kompleksie parkowym ale może to pokrzyżować plany – więc zachęcam też do skorzystania z opcji rezerwacji on line, gdzie można wybrać konkretne godziny wejścia do Pałacu co pozwoli na lepsze zaplanowanie dnia.

I teraz można rozpocząć delektować się pięknem architektury i przepychem stylu barokowego.

Poniżej znajdziecie mapkę, na której zaznaczono najważniejsze miejsca kompleksu.

mapa kompleksu

I kilka zdjęć z naszej wycieczki …

wpis 1 wpis 2wpis 3wpis 7 wpis 8 wpis 9 wpis 10 wnętrze 1 wnętrze 2

Zachęcam również do odwiedzenia Muzeum Plakatu, które znajduje się na terenie kompleksu (idąc od kas w stronę Pałacu, po prawej stronie przed bramą pałacową).

Muzeum Plakatu z kolei ma bezpłatne wejścia w poniedziałki – więc korzystając z bezpłatnego czwartku w Pałacu, tutaj trzeba zapłacić. Koszt biletów dla trzyosobowej rodziny (2+1) wynosi: 30 zł.

Bilet normalny: 11 zł

Bilet ulgowy: 8 zł.

Na zwiedzanie muzeum trzeba zarezerwować minimum pół godziny.

Moim zdaniem, każdy znajdzie tutaj coś dla siebie – ale niesamowicie kolorowe i pomysłowe plakaty rozweselą każdą marudę.

muzeum plakatu 2

A kiedy zgłodniejesz:

Przy parkingu i w okolicy Pałacu jest kilka miejsc w których bez trudu znajdziecie coś do konsumpcji. W restauracjach i barach każdy odnajdzie coś dla siebie. Ostatecznie, po drugiej stronie dwupasmowej jezdni znajdziecie restaurację McDonalds.

Podsumowując:

+ mile spędzony czas z rodziną,

+ łatwe przygotowanie i zaplanowanie dnia dzięki rezerwacji on line,

+ wiele atrakcji dla dzieci,

+ bezpłatny dzień zwiedzania,

+ rozwinięte zaplecze (parking i jadłodajnie).

– ogólnie duży koszt zwiedzania (parking + bilety wstępu),

– przy rezerwacji on line system żąda zbyt dużej ilości danych osobowych.

 

 

 

Ukłony dla Króla Jana!

Agnieszka