Owocowe opowieści czyli bajanie z Lacertą | Gry planszowe, książki i zabawy dla dzieci
19marzec
2017
0

Owocowe opowieści czyli bajanie z Lacertą

Dawno, dawno temu był sobie wspaniały las…

 Dawno, dawno temu był sobie wspaniały las, pełen przepięknych, kolorowych owoców, których smak zachwycał, a słodyczy nawet dziś nic nie dorówna. Najlepsze jest to, że owoce można było wyciskać, a ich soki mieszać, tworząc najpyszniejsze napoje, jakie możecie sobie wyobrazić.

Jesteście zwierzętami zamieszkującymi ten wspaniały las, a wasze dni mijają na poszukiwaniu najsmakowitszych owoców. Znajdziecie je z pomocą przyjaznych mieszkańców lasu, którzy obdarują was owocami, wymienią się nimi z wami lub przyjdą z pomocą w wielu różnych sytuacjach. Warto odwiedzić poszczególnych mieszkańców, zanim dotrą do nich inni. Jeśli zjawisz się w jakimś miejscu pierwszy, dostaniesz owoce od tych, którzy przyjdą tam po tobie. Okropnie chce ci się pić. Czy będziesz tym, kto zaspokoi swoje pragnienie najszybciej?

Czym jest gra typu Fable?

Fable (zmyślać / bajać) to gra, która zmienia się wraz z upływem czasu. Pierwszą rozgrywkę zaczniesz w stanie początkowym, który jest relatywnie prosty. Wraz z kolejnymi rozgrywkami będziesz lepiej poznawać grę, a mechanika i rozgrywka będą ewoluować. Każda kolejna gra w Owocowe opowieści nieco ją zmieni, jednak żadna zmiana nie jest nieodwracalna. Pamiętaj, że w każdej chwili możesz przywrócić grę Fable do stanu pierwotnego i zacząć od początku, bez względu na to, czy poznałeś już cały system, czy zagrałeś tylko kilka razy. Gra typu Fable dostarczy tyle samo radości po 20 rozgrywkach, co za pierwszym razem!

Szczegóły wydawnicze:
Tytuł: Owocowe Opowieści, Wydawnictwo: Lacerta, Liczba graczy: 2 – 5 osób, Wiek graczy: od 8 lat, Czas rozgrywki: ok. 25 minut, Autor: Friedemann Friese, Wydawca: Lacerta, Ilustracje: Harald Lieske, Wydanie: polskie
Zawartość pudełka:
240 kart miejsc, 60 kart owoców, 10 kart podwójnych owoców, 6 drewnianych znaczników zwierząt i 6 żetonów, 1 drewniany znacznik złodzieja, 5 żetonów owoców, 3 żetony jokerów, 3 żetony podwójnej tury, 1 instrukcja, 1 glosariusz