zdjęcie 928x340

Witam, mam na imię Agnieszka.

Ten blog jest obrazem mojej codziennej pasji tj. poszukiwania nowych i ciekawych form spędzania wolnego czasu (a jak twierdzi mój mąż – form zajętości). Skupiam się głównie na grach planszowych i książkach, ale uwielbiam wynajdywać miejsca przyjazne pozytywnej edukacji. Moje poszukiwania nie miałyby żadnego sensu, gdyby nie moja córka Małgosia. To pogodne i ciekawe życia dziecko, utwierdza mnie w przekonaniu, że warto poświęcać czas po to, aby dziecko rozwijało się harmonijnie a edukacja (tak jednak ważna na tym etapie życia) była frajdą i radością. Sprawdziłam, że zabawa to najskuteczniejsza i najbardziej efektywna forma wpływania na rozwój dziecka. I tego chcę się trzymać!

Wokół mnie jest mnóstwo dzieci, czy znajomych mojego dziecka, czy dzieci które spotykam zawodowo i niestety ze smutkiem stwierdzam, że tylko niektóre z nich mają kontakt z grami planszowymi, czy też z pasją traktują czytanie książek. Dlatego znajdziecie tutaj zajawki o ciekawych książkach na rynku wydawniczym oraz o grach planszowych, które coraz poważniej zagrażają elektronicznym pożeraczom czasu.

Mam nadzieję, że w internetowym chaosie, ktoś będzie poszukiwał informacji jaką wybrać grę dla dziecka, czy też co nowego wypożyczyć do czytania i trafi na mój blog. To będzie dla mnie ogromna przyjemność. Bo ten blog jednak to nie tylko cyfrowy ślad ale mój osobisty manifest, że warto wyłączyć telewizor czy komputerową grę i zasiąść wspólnie przy stole nad planszą.

Na Facebooku prowadzę fanpage na którym pozostawiam ślady swoich wpisów. Instagram zaś daje mi szansę na przekazywanie obrazów codzienności.

Będę wdzięczna za wszelkiego rodzaju uwagi i sugestie, aby strona była przydatnym i pomocnym źródłem informacji o grach edukacyjnych i książkach.

Pozdrawiamy

Agnieszka i Małgosia