Nowe gry od Wydawnictwa KUKURYKU | Gry planszowe, książki i zabawy dla dzieci
07wrz.
2015
0

Nowe gry od Wydawnictwa KUKURYKU

Jeżeli ktoś zna to wydawnictwo, to wie, że mają naprawdę świetne gry dedykowane dzieciom. Na sezon jesienny Wydawnictwo Kukuryku wkracza z czterem nowymi tytułami, którym warto się przyjrzeć z bliska. logo_main

Niektóre z nich przypadną na pewno Wam i Waszym dzieciom do gustu.

WIESZ, CO JESZ?

Aby „zdrowym być”, trzeba się prawidłowo odżywiać. „Wiesz, co jesz?” to doskonała recepta na zdrowie, a przy tym emocjonująca i wesoła zabawa dla dzieci i dorosłych.

Podczas rozgrywki należy skompletować pięć kart z posiłkami. Wygra ten z graczy, który zdobędzie najwięcej punktów, a jego dania okażą się najbardziej wartościowe.

Gra przeznaczona jest dla 2 do 8 graczy w wieku od 5 lat.

SKRZATY

Skrzaty to zestaw wesołych gier dla całej rodziny. Trzech skrzacich braci zachęca do zabawy i nauki.

Gry uczą:

  • rozróżniania wzorów, kolorów, kształtów,
  • rozpoznawania szczegółów, ich analizowania i porównywania,
  • ćwiczą spostrzegawczość i refleks.

Zestaw może służyć do wielu zabaw w domu i w przedszkolu. Szczególnie przyda się do przyswojenia pojęcia zbiorów. W instrukcji znajduje się propozycja trzech gier, wystarczy jednak trochę fantazji, aby wymyślić własne zasady z udziałem skrzatów.

Gra przewidziana jest dla od 1 do 6 graczy w wieku od 4 lat.

GŁÓWKA PRACUJE

„Główka pracuje” to zestaw różnorodnych łamigłówek dla dzieci. Duże, kolorowe karty z zadaniami zachęcają do trenowania umysłu i rozwijania zdolności logicznego myślenia. Zestaw znakomicie sprawdzi się podczas długich podróży. Pisak suchościeralny ułatwi szukanie właściwego rozwiązania!

Zestaw „Główka pracuje”:

  • rozwija umiejętność logicznego myślenia,
  • ćwiczy koncentrację,
  • uczy wyciągania wniosków,
  • zapewnia świetną zabawę!

PRZEPLATANKI POJAZDY

Zestaw do kreatywnej zabawy doskonalący sprawność manualną najmłodszych. Dzieci mogą swobodnie łączyć ze sobą poszczególne elementy zestawu bądź ubarwiać pojedyncze przez przewlekanie i przeplatanie kolorowych sznurowadeł.

Zabawa przeznaczona dla dzieci od trzech lat.

Powyższe gry są świetną propozycją do edukacyjnej zabawy z dziećmi. Do ćwiczenia rączek i rozwijania umiejętności potrzebnych do pokonywania trudniejszych wyzwań.

Pobudź wyobraźnię…

Agnieszka