Nasza paczka i niepodległość o sześciu polskich świętach | Gry planszowe, książki i zabawy dla dzieci
26kwiecień
2015
0

Nasza paczka i niepodległość o sześciu polskich świętach

Wydawnictwo Egmont w kooperacji z Muzeum Józefa Piłsudskiego w Sulejówku wydało bardzo ciekawą książkę pt. “Nasza paczka i niepodległość – o sześciu polskich świętach”.

Książka autorstwa Pani Zofii Staneckiej jest niesamowita, bo w sposób niezwykle prosty i przejrzysty opowiada o dość zawiłych faktach historycznych. Efekt wzmacniają znakomite ilustracje dzieła Pana Daniela de Latour – ilustratora wielu ciekawych książek dla dzieci.

“Nasza paczka …” opowiada o dzieciach z podwórka o Jacku, Malinowskim, Jagodzie, Maśce, Wiktorze i opiekunie a raczej mentorze paczki – Dziadku.

Każdy rozdział rozpoczyna historia z podwórka, której zwieńczeniem jest odniesienie się do jednego z sześciu świąt państwowych. Sama historia opowiada o sytuacjach znanych naszym dzieciom ze szkoły i podwórka, wciągająca i pozwalająca się z nią identyfikować. Przejście do informacji historycznych daje ciągłość i przedstawia konsekwencje ludzkich działań. Fakty historyczne poparte są licznymi dodatkami takimi jak: opis mundurów żołnierzy, liczne fotografie oraz oś czasu ujmująca przebieg wydarzeń ale i pobudzająca w czytelniku wyobraźnię.

W książce znajdziecie nawiązanie do następujących świąt narodowych:Nasza paczka o niepodległość - o sześciu polskich świętach

– 11 Listopada – Narodowe święto Niepodległości

– 1 Maja – Święto Pracy

– 2 Maja – Dzień Flagi Rzeczpospolitej Polskiej

– 3 maja – Święto Narodowej Trzeciego Maja

– 4 Czerwca – Dzień Wolności i Praw Obywatelskich

– 15 Sierpnia – Święto Wojska Polskiego

 

Książka jest godną polecenia lekturą uzupełniającą, która warto przeczytać z dzieckiem. Dzieci uwielbiają odnosić się do przeszłości swoich dziadków. Co więcej jest to świetny materiał do wykorzystania dla nauczycieli klas 1-3, jako inspiracja do przeprowadzenia zajęć nawiązujących do świąt narodowych.

Książka zachęca do radosnego obchodzenia świąt narodowych i poszerzania wiedzy o własnym kraju.

 

Szczegóły wydawnicze:

Tytuł: Nasza paczka i niepodległość
Podtytuł: O sześciu polskich świętach
Autor: Stanecka Zofia
Ilustrator: Daniel de Latour
ISBN: 978-83-281-0356-6
Ilość stron: 80
Kategoria wiekowa: 6-9 lat