Malutki Lisek i Wielki Dzik – jesteśmy sobie potrzebni | Gry planszowe, książki i zabawy dla dzieci
03lt.
2016
0

Malutki Lisek i Wielki Dzik – jesteśmy sobie potrzebni

Historia dwóch leśnych zwierząt, tak innych, z różnymi potrzebami a jednak tak potrzebujących siebie nawzajem.
Książka „Malutki Lisek i Wielki Dzik” jest wydana w formie komiksu. Dzięki temu, możemy przeżywać radości i rozterki bohaterów nie będąc obarczonymi ciężarem słów i opisów. Możemy wczuć się w te takie bardzo ludzkie uczucia zwierząt. Gdy czujemy ciężar przyjaźni, gdy z tęsknoty nie potrafimy myśleć i działać, albo gdy z prawdziwej przyjaźni ryzykujemy wszystko by nasz przyjaciel otrzymał swój ulubiony szalik.
Historyjka może pomóc nam wyjaśnić dziecku skąd w nas uczucia zmęczenia innymi osobami i potrzeba samotności (gdy już chcemy żeby nasza ulubiona przyjaciółka poszła sobie już do domu), skąd później taka tęsknota za towarzystwem. Bo przecież wraz z rozwojem osobowości dziecka, rozwija się jego potrzeba kontaktów społecznych, przyjaźni i miłości. Ale też za wszelką cenę chcemy być sobą i czuć się wolni i niezależni.
Komiks pokazuje nieuchronne zmiany w naszym życiu i stałą wędrówkę, raz jesteśmy tutaj, raz tam. Potwierdza, że prawdziwe szczęście, dają nam dobre relacje z innymi.

Serdecznie polecam
Agnieszka

Autorką komiksu jest Berenika Kołomycka, graficzka, ilustratorka i projektantka. Album powstał w Domu Pracy Twórczej w pałacu w Rokitnicy jako rozwinięcie krótkiej historii nagrodzonej w drugiej edycji „Konkursu imienia Janusza Christy na komiks dla dzieci”.

Berenika Kołomycka jest ilustratorką komiksów “Wykolejeniec” (scen. Grzegorz Janusz) i “Tej nocy dzika paprotka” (scen. Marzena Sowa).

75921273_malutki-lisek-i-wielki-dzik-tom-1-tam_500x674_FFFFFF_sclSzczegóły wydawnicze:

Tytuł: Malutki Lisek i Wielki Dzik Tam
Wydawca: Egmont
Autor: Berenika Kołomycka
Seria wydawnicza: Konkurs im. Janusza Christy
Rysunki:Berenika Kołomycka
Oprawa: miękka ze skrzydełkami
Liczba stron: 48
Data wydania: 2015-10-07
Format w mm: 215×290
ISBN 978-83-281-1092-2