Magiczny Ogród Króla przy Pałacu w Wilanowie | Gry planszowe, książki i zabawy dla dzieci
04styczeń
2016
0

Magiczny Ogród Króla przy Pałacu w Wilanowie

Była świąteczna przerwa i ferie tuż, tuż … zapewnijcie dla siebie i swoich dzieci odpowiednie wrażenia.
Takich wrażeń dostarczy Magiczny Ogród Króla przy Pałacu w Wilanowie. Przygotowana instalacja świetlna jest zlokalizowana w ogrodzie przy Oranżerii. Ten niezwykły ogród nie zasypia na zimę, wręcz przeciwnie – właśnie wtedy mieni się wieloma kolorami i zaskakuje wymyślnymi kształtami!

Podczas spaceru można poczuć się jak Alicja w Kainie Czarów. Na przekór jesienno-zimowej monotonii Magiczny Ogród Króla zachwyca światłem, kolorami i różnorodnością. Znajdujące się w nim obiekty powiększone są do takich rozmiarów, że nawet dorośli przez chwilę mogą poczuć się jak małe dzieci. Wejdźcie do środka niektórych dekoracji, np. do wnętrza krokusa czy schowajcie się pod drzewem lub biedronką, aby zrobić sobie tam zdjęcie.
Spacerując ułożonymi ze świateł alejkami, możemy zobaczyć rośliny i zwierzęta, które gościły w ogrodzie króla Jana III ponad 300 lat temu, m.in. lilie, dmuchawce, naparstnice, tulipany czy ciemierniki, a także biedronkę, pszczoły czy motyle.

Ekspozycja czynna jest codziennie w godz. 16.00–21.00 do 13 marca 2016 r.
Wstęp do Magicznego Ogrodu Króla jest płatny.

Pokazy połączone z piękną muzyką w Ogrodzie Wyobraźni odbywają się codziennie o godz.: 16.00, 16.20, 16.40, 17.00, 17.20, 17.40, 18.00, 18.20, 18.40, 19.00, 19.20, 19.40, 20.00, 20.20, 20.40.

W soboty i niedziele pokazy odbywają się o godz.: 16.10, 16.30, 16.50, 17.10, 17.50, 18.10, 18.50, 19.10, 19.50, 20.10, 20.45.
Uwieńczeniem spaceru po Magicznym Ogrodzie Króla będzie specjalny pokaz na fasadzie pałacu, który zmienia go nie do poznania. Pałac wybrzmiewa wówczas barokowymi dźwiękami ozdobionymi pełną gamą barw i świateł.

Właśnie podczas odwiedzin Magicznego Ogrodu Króla w soboty i niedziele macie możliwość obejrzenia tych trójwymiarowych pokazów tzw. mappingów.
Mapping jest wyświetlany na fasadzie pałacu wilanowskiego i wykorzystuje jego elementy architektoniczne do stworzenia iluzji ożywionego budynku. Podczas pokazów w oknach pałacowych pojawiają się król Jan III i królowa Marysieńka. Możecie stać się świadkami m.in. wjazdu orszaku oraz pokazu tańców dworskich.

Pokazy mappingów trwają około 10 minut i odbywają się we wszystkie soboty i niedziele o godz.:
17.30 – „Bajka o królewskiej wydrze”
18.30 – „W Wilanowie król jest jeden”
19.30 – „Bajka o królewskiej wydrze”
20.30 – „Powrót króla” – ostatni mapping jest najdłuższy i trwa ok. 14 minut.

Wstęp na mapping zawiera się w cenie biletu do Królewskiego Ogrodu Światła:

  • 10 zł – bilet pełny,
  • 5 zł – bilet ulgowy,
  • dzieci do lat 7 – wstęp bezpłatny.

Wrażenia po odwiedzeniu tego magicznego miejsca są niesamowite. Pomimo wielkiego mrozu i tłumu chętnych do obejrzenia ogrodu i pokazu, mieliśmy wielką rodzinną frajdę. Pokaz był naprawdę przeuroczy i bawiliśmy się świetnie. Jeżeli będziecie mieli tyle siły, to warto dojechać do Pałacu w Wilanowie chwilę przed godziną wyświetlenia mappingu, obejrzeć go a następnie udać się do Magicznego Ogrodu Króla na pokaz bo po 50 minutach spaceru znowu wrócić na pokaz mappingu. Ale to oczywiście zależy od warunków atmosferycznych i Waszych chęci.

Serdecznie polecam

Agnieszka

Rada praktyczna dla zmotoryzowanych: Dojeżdżając samochodem pamiętajcie o przepełnionych publicznych ale i płatnych parkingach. Na dość pokaźnym płatnym parkingu pierwsze pół godziny jest bezpłatne, później za każdą godzinę zapłacicie 3 złote. I jeszcze jedno… miejcie przy sobie monety do parkomatów. Parkomaty nie przyjmują banknotów oraz nie można płacić w nich kartą. Nie znajdziecie tam również automatu to wymiany pieniędzy na drobne. Ponad 10 minut szukałam kogoś kto był przewidujący, miał monety i poratował mnie w tej sytuacji (Dziękuję Pan Karolowi i jego żonie za uprzejmość). Towarzysząca wokół gastronomia bardzo niechętnie podchodzi do tematu rozmieniania pieniędzy.