Legenda o Sally Jones – niezwykła opowieść o losie gorylicy | Gry planszowe, książki i zabawy dla dzieci
08wrz.
2015
0

Legenda o Sally Jones – niezwykła opowieść o losie gorylicy

W samym środku afrykańskiej dżungli rozpoczyna się legenda o Sally Jones, o gorylicy, której trudny los został zapisany w gwiazdach.

Jej podróż zaczyna się od porwania jej od rodziny goryli i sprzedaży na targu, aby stać się nieudanym podarkiem zaręczynowym dla narzeczonej tureckiego handlarza kością słoniową. Nasza bohaterka trafia później do przestępczyni, która uczy ją złodziejskiego rzemiosła, aby kiedy Sally Jones trafia w zastawioną pułapkę, zniknąć bez śladu. Kiedy zostaje oddana do stambulskiego zoo traci chęć do życia i dopiero spotkanie z orangutanem Babą daje jej promyk nadziei na lepsze jutro. Razem planują ucieczkę i wspólną przyszłość. Niestety znowu zły los rozdziela ją z ukochanym.

Takich niesamowitych zdarzeń w książce znajdziecie wiele. Książka zmusza do przemyśleń o tym jak okrutny potrafi być człowiek i jak może też być dobroduszny, oddany i lojalny.

Sally Jones gnana pechem i nieprzychylnością ludzi odbyła podróż dyktowaną losem niemal przez cały świat. Spotyka na swej drodze ludzi fałszywych, egoistycznych i podłych by wreszcie doznać nie prawdziwej miłości ze strony ukochanego orangutana a prawdziwej i bezwarunkowej przyjaźni ze strony człowieka.

Piękna i nieprawdopodobna opowieść na którą dzieci reagują otwartą buzią i stuporem. Książka pięknie napisana i zilustrowana przez samego autora teksu.

Szczegóły wydawnicze:

Tytuł: Legenda o Sally Jones
Tekst: Jakob Wegelius
Ilustracje: Jakob Wegelius
Tłumaczenie: Agnieszka Stróżyk
Oprawa: twarda
Rozmiar: 17 x 27 cm
Liczba stron: 108
ISBN: 978-83-7776-099-4

Książka otrzymała w 2009 roku największe wyróżnienie dla szwedzkiej książki dziecięcej i młodzieżowej – Nagrodę Augusta.

SONY DSC

Książkę koniecznie przeczytajcie wspólnie z dzieckiem.

Agnieszka