Lawina dobrej zabawy z YETI od Lucrum Games | Gry planszowe, książki i zabawy dla dzieci
18październik
2016
0

Lawina dobrej zabawy z YETI od Lucrum Games

Ruszacie na wielką przygodę w poszukiwaniu tropów legendarnego stwora! W czasie wyprawy będziecie rzucać kośćmi żeby skompletować ekwipunek, zatrudniać Szerpów i piąć się po niegościnnych szlakach! Każdy chce zapisać się na kartach historii jako odkrywca Yeti – wielki wyścig czas zacząć!

Na czym to polega?

W Yeti będzie poszukiwać tropów legendarnego stwora, robić mu z ukrycia zdjęcia i wspinać się na wierzchołek góry aby pobierać punkty zwycięstwa.

Na początku tury gracze po kolei rzucają siedmioma specjalnymi kostkami, na których znajdują się symbole:13932803_691043904380874_1536871622081423857_n

monet – dzięki nim kupujemy ekwipunek lub zdjęcia Yeti,
Szerpów – pozwalające wspinać się bliżej szczytu – bliżej ścieżek, którymi spaceruje Yeti,
namiotów – dzięki którym po ruchu nie będziemy musieli schodzić do stóp góry,
tropów – dające punkty zwycięstwa – tym więcej, im wyżej jesteśmy,
śniegu – kostki z tym symbolem zawsze odkładamy do puli, bez możliwości przerzucania.
Kostki!

Po każdym rzucie musimy odłożyć na bok wszystkie kostki z tym samym – wybranym przez nas – symbolem i rzucić ponownie pozostałymi, powtarzając ten proces aż odłożymy wszystkie kostki. Uwaga – jeżeli wyrzuciliśmy na kostkach symbol śniegu, to tracimy możliwość wyboru i w tym rzucie musimy odłożyć do naszej puli wszystkie kostki ze śniegiem.

Na końcu gry (gdy ktoś dogoni Yeti na torze punktacji) osoba z największą ilością punktów wygrywa.

Pamiętajcie, że w Himalajach pogoda jest groźnym przeciwnikiem i będzie się zmieniać w każdej turze. Yeti wykorzysta załamania pogody, by zmylić trop i uciec. Będziecie tak wybierać i zmieniać wyniki na kościach, żeby pokonać przeciwności, przechytrzyć innych graczy i przejść do historii jako odkrywcy człowieka śniegu!

Gra gwarantuje ogromne emocje, klimat himalajskiej wyprawy i świetną rodzinną zabawę bez względu na wiek! Jeśli jesteś fanem Przebiegłych Wielbłądów lub Potworów w Tokio – to gra dla Ciebie!

pic2815044_lg

 

Zawartość pudełka:
dwuczęściowa plansza, 1 góra do samodzielnego złożenia (mieści się w pudełku), 5 żetonów punktów zwycięstwa czekających na zdobywcę szczytu, żeton Yeti, 5 żetonów obozowisk, 6 żetonów pogody, znacznik pierwszego gracza, 7 kości, 5 pionków, 5 znaczników punktacji, 7 żetonów z ekwipunkiem, dwuczęściowa planszetka ze zdjęciami, 5 pomocy dla graczy, instrukcja
Szczegóły wydawnicze:
 Tytuł: Yeti, Wydawnictwo: Lucrum Games,
Liczba graczy: 2 – 5 osób, Wiek graczy: od 8 lat, Czas rozgrywki: ok. 20 – 40 minut