Kolorowanka z fantastycznymi miastami | Gry planszowe, książki i zabawy dla dzieci
10kwiecień
2016
0

Kolorowanka z fantastycznymi miastami

Kolorowanki dla dorosłych to od niedawna nowy trend na rynku. Kiedy już wydawcy nie mieli pomysłu jak dalej kontynuować produkcję gotowych rysunków dla dzieci, ktoś wspaniałomyślnie doszedł do wniosku, że taką kolorowankę można dać dorosłym. To był strzał w dziesiątkę. Przynajmniej jak dla mnie…

Dotychczas podbierałam kolorowanki swojej córce albo kolorowałyśmy razem to co akurat udało się dostać. Później szukałam dla dziecka czegoś bardziej skomplikowanego w internecie, jakieś mandale, skomplikowane wzorki i różne kompozycje.

A teraz? Voila! Piękne gotowce stoją praktycznie na każdej półce w księgarni. Chociaż, to co ostatnio trafiło w moje ręce, przeszło moje najśmielsze oczekiwania.

Nie jestem typowym “mieszczuchem” (w słownikowym znaczeniu, osoby przyzwyczajonej i umiejącej żyć tylko w mieście), całe swoje dzieciństwo spędziłam na wsi. Ale zwiedzanie miast, napawanie się pięknem architektury i niepowtarzalnych układów miast, to jest to co kochamy całą rodziną. Każde wakacje, to musi być też miasto i poznawanie go nie przez wycieczkę z biura podróży, ale na własną rękę, z mapą i listą miejsc do zwiedzenia.

Dlatego, gdy w moje ręce trafiła kolorowanka “Fantastyczne miasta”, wiedziałam, że moje najbliższe wieczory będą absolutnie zajęte.

Zresztą zobaczcie sami…

Wydawnictwo Egmont w ramach serii ART wydało małą kolekcję prac autorstwa Steva McDonald, absolwenta Ontario College of Art and Design, rysownika i zapalonego podróżnika. Steve jako ciekawy świata człowiek, zwiedził, ale i poznał wiele pięknych miejsc na Ziemi. Swoje doświadczenia z kulturą i architekturą przedstawia w pracach, które można podziwiać na jego stronie. Zresztą wystawia je również na licznych galeriach.

“Fantastyczne miasta” obok “Fantastycznych konstrukcji”(również autorstwa Steva McDonald) to zbiór prawdziwych i wymyślonych miejsc w różnych miastach na świecie. Znajdziecie tutaj znane i mniej znane miejsca w przeróżnych lokalizacjach, na wszystkich kontynentach. Każda strona jest opatrzona opisem jakie miejsce przedstawia kolorowanka. Niektóre elementy architektury posłużyły do stworzenia mandali uwieczniających specyfikę miejsca, którym autor się posłużył.

Przedzierając się kredkami przez kolejne strony kolorowanki, nabierzecie apetytu aby osobiście obejrzeć i poznać te miejsca. Będziecie wyszukiwać informacji na ich temat i jak chwilę później się okaże, będziecie też rezerwować miejsca na najbliższy urlop.

Słabą jestem artystką, ale możliwość korzystania z tych przecudnych kolorowanek, przeszła moje najśmielsze oczekiwania. Również Wy jak sądzę, zapomnicie się w nich bez końca.

Odkrywam też, że może to być świetny czas ze starszym dzieckiem, które (jeżeli lubi rysować) szybciej opowie Wam o swoim dniu, o znajomych czy o planach, niż przy takim zwykłym wypytywaniu przy kolacji. Korzystam z tego dobrodziejstwa i przyznam, że jest to jeden z powodów, dla którego codziennie temperuję nasz zestaw pasteli.

Życzę Wam poznawania tych pięknych “Fantastycznych miast” nie tylko kredkami …

75921496_fantastyczne-miasta_500x492_FFFFFF_scl

Szczegóły wydawnicze:

Tytuł: Fantastyczne miasta
Autor: Steve McDonald
Ilustrator: Steve McDonald
Wydawca: Egmont
Oprawa: miękka
Liczba stron: 60
Format w mm: 295×290
ISBN 978-83-281-1419-7

 

logo egmont

Dziękuję Wydawnictwu EGMONT za możliwość zapoznania się z tym przepięknym wydaniem.