Hansa Teutonica – klasyczna gra ekonomiczna z serii Egmont Geek | Gry planszowe, książki i zabawy dla dzieci
03październik
2016
0

Hansa Teutonica – klasyczna gra ekonomiczna z serii Egmont Geek

Liga Hanzatycka (znana również jako Hansa Teutonica) była średniowiecznym sojuszem gildii kupieckich miast dolnych Niemiec, która szybko rozprzestrzeniła się na obszary basenów Morza Północnego i Bałtyckiego. Wielu członków osiągnęło ogromną potęgę i z dumą nazywało się miastami hanzeatyckimi.

Gracze rywalizują ze sobą o bogactwo i prestiż jako kupcy z Ligi Hanzeatyckiej. Mają do dyspozycji rozmaite metody działania. Mogą założyć sieć kantorów w jak największej ilości miast, lecz powinni również rozwijać talenty i umiejętności handlowe, aby stać się dobrymi kupcami.

Rozwijanie takich umiejętności pozwala graczom osiągnąć wyższą skuteczność w prowadzonej działalności. Mogą zyskiwać dodatkowe akcje, wyższe zyski, nowe przywileje oraz zwiększoną ilość punktów prestiżu. Rozwój w preferowanym kierunku zapewni wam przewagę i pozwoli wykorzystać odpowiednią strategię przeciwko pozostałym uczestnikom.

Hansa Teutonica jest bardzo otwarta na wasze koncepcje i zapewnia wam wolność niezbędną do tego, by dostać się na szczyt. Przemyślne wykorzystywanie kupców, nieprzerwana obserwacja działalności konkurentów, ciągły rozwój umiejętności i odpowiednie zastosowanie czynności zapewniających prestiż to kluczowe środki, które pozwolą wam stać się najpotężniejszymi kupcami w historii Hanzy.

75925092_hansa-teutonica_583x800_FFFFFF_sclSzczegóły wydawnicze:

Tytuł: Hansa Teutonica

Kategorie hurtowe: Egmont

Liczba: 2 – 5 osób

Wiek graczy: od 12 lat

Czas rozgrywki: ok. 45 – 90 minut

Rozmiar: 23 x 5,5 x 32 cm

 

Gra została laureatem nagrody Board Game Golden Geek Award w kategoriach Game of the Year i Best Strategy Game.

EGMONT GEEK to gry przeznaczone dla zaawansowanych graczy, stworzone przez znanych i cenionych autorów. Oferują ciekawą, długą rozgrywkę, wymagającą strategicznego planowania i podejmowania złożonych decyzji. Wysoka jakość wykonania, dużo elementów i nowatorskie pomysły w regułach zapewniają wspaniałą rozrywkę prawdziwym miłośnikom gier planszowych.

Zawartość pudełka:

  • dwustronna plansza (dla 4-5 oraz 2-3 graczy),
  • 135 handlowców (drewniane sześciany, po 27 na każdego gracza),
  • 20 kupców (drewniane dyski, po 4 dla każdego gracza),
  • 16 znaczników bonusów,
  • 5 paneli graczy,
  • 1 czarny drewniany sześcian.
pic551710