Kim będę … jak dorosnę? | Gry planszowe, książki i zabawy dla dzieci
05wrz.
2015
0

Kim będę … jak dorosnę?

Ostatnio wpadła mi w ręce książka autorstwa Karoliny Prewęckiej. “Kim będę …” hm… to moje pytanie z dzieciństwa.

Książka jest napisana w formie wywiadów, które przeprowadzono ze znakomitymi profesjonalistami i pasjonatami swojego zawodu. A co więcej, znalazło się tutaj miejsce na wywiad z tatą i mamą, czyli o radościach i wyzwaniach bycia rodzicem.

Ta ładnie i kolorowo wydana książka zawiera liczne ilustracje, narysowane ręką córki autorki – która w przyszłości chce malować i rysować. Pytania do wywiadów ułożyły dzieci, pytane czego chciałyby dowiedzieć się od dorosłych.

Pośród wywiadów znajdziecie tutaj znane osoby takie jak: Stanisława Celińska, Muniek Staszczyk czy Tomasz Majewski. Są tutaj również osoby wykonujące swoje profesje z wielką pasją i zaangażowaniem. Autorka dzięki dociekliwym pytaniom dzieci opisuje czym zajmuje się weterynarz, ratownik medyczny, architekt czy artysta malarz. A o radości bycia tatą, porozmawiano z ojcem rodziny w której wychowało się dziewięcioro dzieci i pomimo tak dużej współodpowiedzialności za rodzinę, tytułowy tata znalazł swoje pasje i poświęca im swoje wolne chwile. Mamą z którą przeprowadzono wywiad, jest jedna z córek, która właśnie jest na początku swojej wspaniałej roli życiowej bycia mamą.

Przewodnia myśl książki to … nie zgubcie w sobie motyli … dążcie do swoich celów, pielęgnujcie swoje marzenia, szukajcie swojego najlepszego miejsca na Ziemi.

Książka ta stanowi dobry wstęp do pomocy dziecku przy szukaniu własnych pasji i zainteresowań, które nie zawsze są dla nas takie proste do spostrzeżenia.

Książka dobra do samodzielnego czytania przez dzieci ale i do wspólnego spędzania czasu dorosłych z dziećmi, super do czytania pod chmurką i do odkrywania nowych, ciekawych perspektyw w życiu … wierzcie mi, nie tylko dziecka.

SONY DSC

Szczegóły wydania:
Tytuł: Kim będę…
Autor: Prewęcka Karolina
Wydawnictwo: Wydawnictwo Wilga
Język oryginału: polski
Ilość stron: 128
Numer wydania: I
Data premiery: 2015-04-22
ISBN: 9788328018075

Miłego czytania …

Agnieszka