Kamienie w kieszenie – nowa gra od Rebela | Gry planszowe, książki i zabawy dla dzieci
18styczeń
2016
0

Kamienie w kieszenie – nowa gra od Rebela

Kamienie w kieszenie
Raz, dwa – moje!

W królestwie Gdzieniegdzie ludzie, gobliny, elfy, krasnoludy i inne rasy żyły w doskonałej harmonii… Dni mijały lekko i przyjemnie do czasu, gdy w trakcie letniego przesilenia na ogromnych grzybach otaczających miasteczko Rozdroża pojawiły się kamienie życia. Aby je zdobyć, każda z ras przysłała do miasteczka swojego przedstawiciela i to właśnie Wy, gracze, wcielacie się w ich role. Klejnoty są cenne, więc nie będzie łatwo się nimi podzielić z konkurentami! Wszystkie ruchy są dozwolone, włączając w to podkradanie kamieni zebranych przez innych śmiałków, więc miejcie się na baczności…

KwK all.2968324.600x0

Kamienie w kieszenie to szybka, prosta gra, zasady da się wytłumaczyć w mniej niż minutę. Gracze jednocześnie będą wskazywać grzyby, na których rosną kamienie szlachetne, ale zbiorą je tylko Ci gracze, którzy jako jedyni wskazali danego grzyba. Kamienie mają kilka kolorów, co wpływa na ich wartość. Czasami trzeba zbierać kombinacje różnych, albo skupić się na tych, które najbardziej wartościowe są pojedynczo. Tylko tyle i aż tyle!

Gra świetnie sprawdzi się jako przerywnik pomiędzy bardziej wymagającymi grami, a także idealnie trafi w gusta dzieci. To typ gry familijnej, w którą można zagrać z dziećmi i świetnie się przy tym bawić, nie martwiąc się jednocześnie, że dzieci nie mają szansy z dorosłymi.

Czy okażesz się sprytniejszy od swoich przeciwników i wypchasz swoje kieszenie szlachetnymi kamieniami?

kamienie_3d.342645.1266x0

Podstawowe informacje:

Tytuł: Kamienie w kieszenie
Wydawca: REBEL.pl
Projektant: Yoshiteru Shinohara
Ilustrator: Charlène le Scanff
Liczba graczy: 3 – 6 osób
Wiek: od 8 lat
Czas gry: ok. 15 minut
Wydanie: polskie
Instrukcja: polska

 

CROS01_CARTE10.1400743.600x0

 

 

Zawartość pudełka:

6 płytek postaci
5 płytek grzybów
1 sakiewka
1 instrukcja
60 kamieni życia