Jerzy … i jego przygody – książka o kosmosie dla dzieci | Gry planszowe, książki i zabawy dla dzieci
08marzec
2015
0

Jerzy … i jego przygody – książka o kosmosie dla dzieci

Jeżeli Twoje dziecko jest znudzone książkami bo woli nauki ścisłe i bardziej przemawia do niego liczba niż słowo pisane, to myślę, że ta pozycja może być właśnie dla niego.

Wspaniały naukowiec, astrofizyk i kosmolog Stephen Hawking wspólnie ze swoją córką Lucy Hawking stworzyli ciekawą serię przygód Jerzego. Jeżeli Twoje dziecko marzy o dalekich lotach kosmicznych to będzie to dla niego porcja niezwykłej międzygalaktycznej wiedzy i okazja na rozwinięcie słownictwa.

W książkach oprócz ciekawych historii, Twoja pociecha znajdzie dawkę teorii oraz piękne i kolorowe zdjęcia Kosmosu.

Lucy i Stephen Hawking przygody Jerzego

Jerzy i tajny klucz do Wszechświata (2008 rok)

Witaj we Wszechświecie! – powiedział Kosmos.
Gdyby nie ucieczka Freda, niesfornej świnki Jerzego, chłopiec być może nie poznałby Anny i jej ojca Eryka. Co gorsze, nie zdobyłby tajnego klucza do… Wszechświata!
Eryk, który jest fizykiem, ma najlepszy komputer świata – superinteligentnego Kosmosa, potrafiącego wysłać człowieka w dowolne miejsce we Wszechświecie. Jerzy niespodziewanie wyrusza w podróż trochę (lecz nie całkiem!) podobną do przejażdżki kolejką górską – przemierzy rozległe regiony Wszechświata, odwiedzi planety, przetnie pas asteroid i dotrze do kresów Układu Słonecznego.
Niestety, ktoś ma plany związane z Kosmosem – plany, które narażą Eryka i Jerzego na śmiertelne niebezpieczeństwo…

Jerzy i poszukiwanie kosmicznego skarbu (2009 rok)

Jerzy jest niepocieszony, gdy Anna i jej ojciec muszą przeprowadzić się do Stanów, bo Eryk dostał pracę przy programie lotów kosmicznych – będzie szukać obcych form życia. Przyjaciele jednak nie rozstają się na długo. Kiedy Anna otrzymuje przerażające ostrzeżenie od kosmitów – a przynajmniej tak jej się zdaje ­- Jerzy spieszy na pomoc. On, Anna, superkomputer Kosmos i Ernest, irytujący nowy znajomy dziewczynki, natychmiast udają się na fantastyczną wyprawę w poszukiwaniu skarbu – po całej Galaktyce.

Jerzy i wielki wybuch (2012 rok)

Za chwilę rozpocznie się jedno z najważniejszych doświadczeń w historii nauki, a Jerzy i Anna mają okazję obejrzeć wszystko z bliska! Eryk udaje się do Wielkiego Zderzacza Hadronów, by zbadać najwcześniejsze chwile istnienia Wszechświata – sam Wielki Wybuch. Jest przekonany, że wszystko odbędzie się zgodnie z planem, jednak dzieciaki odkrywają niezwykle zuchwały spisek.

Książki wydane przez Wydawnictwo NASZA KSIĘGARNIA.

Miłej lektury!

Agnieszka