Jak nie nudzić się w podróży – “Brulion zabaw” od Grupy Wydawniczej Foksal | Gry planszowe, książki i zabawy dla dzieci
21lipiec
2017
0

Jak nie nudzić się w podróży – “Brulion zabaw” od Grupy Wydawniczej Foksal

Wakacje, jedziemy na wakacje …. podróże z dziećmi to teraz temat numer jeden, a przecież zdarzają się one nie tylko w wakacje. Utrzymywanie więzi rodzinnych, spotkania z przyjaciółmi czy poznawanie nowych miejsc to nieodzowny element wychowywania.

Dzięki uprzejmości Wydawnictwa Wilga z Grupy Wydawniczej Foksal wpadła w ręce naszej młodszej testerki Małgosi jedna z ostatnich nowości wydawniczych “Brulion zabaw w podróży”. Osobiście słowo brulion pamiętam z czasów początku mojej edukacji (nie pytajcie kiedy to było, ale nie było to przed II wojną światową :)), kiedy to właśnie wszelkiego rodzaju bazgrołki, notatki i zapiski były prowadzone w brulionach.

“Brulion zabaw w podróży” to kolejna edycja, naprawdę udanej serii zeszytów do zabaw dla dzieci. Małgosia tę pozycję wchłonęła od razu, złapała się na nią jak na lep, właściwie się z nią nie rozstając. Wymyślała kolejne wersje zabaw z zeszytu, który nieubłagalnie się kończył. Brulion inspiruje i wprowadza nowe formy zabaw do i tak bogatej naszej kolekcji różnych przetrwalników długich i krótkich wojaży.

Ciekawie opracowane zabawy i duża różnorodność spowodują, że najbardziej wymagające dzieci będą miały wielką frajdę z zabawy. Co ciekawe to nie jest zeszyt do zabawy w pojedynkę. Znajdziecie tutaj zabawy typu sąsiedzi, łapki, szubienica, państwo – miasto czy kartofel i wiele, wiele innych. Wszystkie te gry angażują dodatkowych graczy umilając czas wszystkim uczestnikom zabawy. Są również gry dedykowane dla samotników typu labirynt, połącz kropki, dorysuj…, narysuj… oraz instrukcje jak zrobić np. samolot, łódkę, piekło – niebo, kubek, wachlarz.

Wydawcy zadbali o szczegóły, wstawiając między innymi w perforację stron ułatwiającą wyrywanie kartek dla innych graczy. Sam brulion ma miękką oprawę ale zszyte i dobrze sklejone kartki pozwalają nam cieszyć się książeczką tak długo na ile wystarczy stron do zabawy.

Zresztą zobaczcie sami… Brulion sprawdził się w samochodowych ale i rowerowych wycieczkach jako świetny przerywnik w pedałowaniu, angażując umysł i dając szansę na odpoczynek nogom.

Muszę te przyznać, że “Brulion do zabaw w podróży” zupełnie nas rozleniwił i rozpieścił bo wcześniej wszystkie tego typu gry rysowałyśmy same, ale doceniając sposób przygotowania zabaw, Małgosia przerysowała niektóre zabawy, aby móc nimi posługiwać się w przyszłości.

A czego potrzebujecie dodatkowo? Warto oczywiście uzbroić się z ołówki lub długopisy, kredki i kilka kartek papieru. Ten komplet pozwoli Wam bawić się długo i nie odczuć uciążliwości nużącej podróży.

Warto też wspomnieć, że ta wersja brulionu, jest kontynuacją serii książeczek. W księgarniach znajdziecie też “Brulion zabaw dla każdego” i “Brulion zabaw podwórkowych”.

Kochani, z pełną odpowiedzialnością polecam “Brulion zabaw w podroży” jako dobre rozwiązanie do zabaw w samochodzie, w samolocie, w pociągu, w przerwach wycieczki rowerowej, na łódce i kajaku, na statku i w autokarze (i w wielu innych środkach komunikacji, które mi teraz nie przychodzą do głowy). Wszędzie tam, gdzie długość podróżowania może nużyć Wasze pociechy. Niemniej pamiętajcie, że warto odciągnąć wzrok i spojrzeć na piękno przyrody i tego co nas otacza. Przecież właśnie po to podróżujemy aby poznawać, poczuć zapachy i chłonąć wzrokiem dobrodziejstwa natury. Jak wiadomo, podróże kształcą!

 

 

 

Szczegóły wydawnicze:

Tytuł: Brulion zabaw w podroży
Ilustracje i opracowanie: Ewelina Protasewicz
Wydawnictwo: Wilga – Grupa Wydawnicza Foksal
Kategoria: +6
Typ okładki: miękka
Liczba stron: 96
Format: 231 x 164 mm
ISBN: 978-83-280-4425-8

 

Za możliwość zapoznania się z “Brulionem do zabaw w podróży” bardzo dziękuję Grupie Wydawniczej Foksal i Wydawnictwu Wilga.

foksal wilga