Jaga Czekolada i Baszta Czarownic | Gry planszowe, książki i zabawy dla dzieci
17lt.
2016
0

Jaga Czekolada i Baszta Czarownic

Czy lubicie książki które przenoszą Was w świat marzeń i fantazji? Bo my bardzo!
Uwielbiam, kiedy autor wprowadza nas w świat odrealniony i pozbawiony twardego stąpania po ziemi. Wtedy możemy karmić naszą wyobraźnię historiami, rozbudzać ją nowymi, zaskakującymi zdarzeniami.
Jeżeli lubicie tego rodzaju książki to „Jaga Czekolada i Baszta Czarownic” autorstwa Agnieszki Mielech, może Wam się spodobać.
Tytułowa Jagoda Nugat jest córką zapracowanych rodziców, którzy dość często muszą zmieniać swoje miejsce zamieszkania. Więc trudno Jadze znaleźć prawdziwych i oddanych przyjaciół i póki co czuje się bardzo samotna. Taka zwykła szara codzienność, umiejscowiona w Pierwszym Świecie.
Książkę rozpoczyna rozdział o mieszkankach Królestwa Almendurii i o ich misji uratowania wszystkich światów przed strasznym i zbuntowanym czarnoksiężnikiem Hedimem. Czarownice z Almendurii, Mirella i Lukrecja uważają, że tylko Jaga może uratować wszystkie światy przed zagładą. Tak więc, historia opowiada o przygodach Jagi, poznawaniu świata czarodziejek okraszonego smakami Manufaktury Czekolady z Tysiąca i Jednej Nocy i przygotowywaniu się do starcia z Hedimem.

Książka jest opracowana na medal. Piękna, twarda oprawa i duże, czytelne litery spowodują, że każdy chętnie zacznie ją czytać. Jest ona wzbogacona o ilustracje Magdaleny Babińskiej, które mimo tego, że są w odcieniach czerni i szarości, są ładne i dobrze współgrają z czytanym teksem.
Według noty na okładce książka jest przeznaczona dla dzieci od 9 lat, ale to raczej wynika z jej objętości i jest sugestią wydawnictwa. Książka jest na tyle przejrzyście napisana, że będzie również dobrą lekturą dla młodszych dzieci.
„Jaga Czekolada i baszta czarownic” jest pierwszym tomem cyklu powieściowego o przygodach tytułowej bohaterki i jego autorką jest Agnieszka Mielech, absolwentka Polonistyki Uniwersytetu Warszawskiego oraz studiów podyplomowych Szkoły Głównej Handlowej, na co dzień związana z filmem i jego dystrybucją na terenie Polski.
Autorka, w swoim dorobku literackim, ma już jedną serię książek pozytywnie przyjętych przez młodych czytelników – „Emi i Tajny Klub Superdziewczyn” – do której lektury również zachęcam.

Podsumowując: Po lekturach książek fantasy dla dorosłych, powiem szczerze, że mam niedosyt w zastosowanej przez autorkę ilości odrealnienia. Ale książka przecież nie jest dla dorosłych!
Mojej córce i jej koleżance, skutecznie zachęconej do lektury- książka bardzo się podobała i obie oczekują na ciąg dalszy sagi o Jadze Czekoladzie.

Podstawowe CMYK

 

Tytuł: Jaga Czekolada i Baszta Czarownic (tom 1)
Autor: Agnieszka Mielech
Ilustrator: Magdalena Babińska
Grupa wiekowa: 8-12 lat
Typ okładki: twarda
Liczba stron 300
Format: 135 x 202 mm
Wydawca: Wilga
ISBN: 978-83-280-2460-1
EAN: 9788328024601

 

Za możliwość przeczytania książki bardzo dziękuję Grupie Wydawniczej Foksal i Wydawnictwu Wilga.

foksal wilga