Gra Ekspedycja od Rebela | Gry planszowe, książki i zabawy dla dzieci
05listopad
2016
1

Gra Ekspedycja od Rebela

Rzucaj kostkami, podejmuj ryzyko i zostań najsłynniejszym odkrywcą na świecie!

Odkrywaj dziewicze lądy i podejmuj ryzykowne decyzje, by okryć się chwałą i splendorem należnym najlepszemu odkrywcy na świecie!

postaci

W Ekspedycji każdemu z was przyjdzie pokierować działaniami trojga żądnych przygód poszukiwaczy. Będziecie przemierzać dżungle, morza i pustynie, zbierać surowce, ekwipunek i dawno zapomniane artefakty.

Na czym to polega?pudlo3d-1

Na początku rozgrywki każdy wybiera swoją drużynę składającą się z trzech postaci. W czasie gry będziecie wysyłać ich:

  • na planszę obozu – tu zdobędziecie wyposażenie, które pomoże waszej grupie podczas poszukiwań artefaktów i zapewni przydatne bonusy podczas wypraw,
  • na wyprawy – pokonując trasę wyprawy, zdobędziecie zasoby i punkty sławy,
  • na wykopaliska – tutaj będziecie mieć szansę odnaleźć bezcenne artefakty, a ich odkrycie pozwoli wam zapisać się na kartach historii (i doda mnóstwo punktów sławy).

Po rozmieszczeniu trojga odkrywców na wymienionych obszarach i wskazaniu tym samym celów swoich rzutów, gracz rzuca czterema kostkami, licząc na uzyskanie wymaganych symboli – czyli takich samych jakie znajdują się na polach, przy których stoją jego poszukiwacze. Jeśli sprzyjało mu szczęście i dobrze obstawił swoje szanse, otrzymuje zasoby za odpowiednie kombinacje wyrzuconych znaków.

Możemy pomóc szczęściu, wykorzystując posiadane od początku gry żetony zegara – po dwa dla każdego gracza – dzięki nim przestawiamy wynik rzutu kostką na jaki chcemy. Wykopywane klejnoty, sarkofagi i figurki, oprócz sławy, dodadzą nam dodatkowe akcje, jak aktywacja karty wyposażenia, lub spełnienie wymagań mapy skarbów na koniec gry.

Gra dobiega końca po rundzie, w której spełniliśmy jeden z poniższych warunków:

  • stos płytek wyposażenia uległ wyczerpaniu,
  • ogołociliśmy do cna jedną z płytek wykopalisk,
  • któryś z graczy przebył całą trasę drugiej wyprawy i odłożono ją na bok.

W tym momencie otrzymujemy dodatkowe punkty sławy za płytki skarabeuszy i mapy skarbów, których wymagania udało nam się spełnić i wyłaniamy zwycięzcę – szefa drużyny, która zebrała najwięcej punktów sławy.

disp

Ekspedycja to familijna gra kościano-przygodowa utrzymana w klimacie przygód Indiany Jonesa i Lary Croft. Lekka, humorystyczna oprawa graficzna tworzy idealny nastrój do przemierzania świata w poszukiwaniu sławy i podejmowania ryzykownych decyzji!

Zawartość pudełka:
 plansza obozu, 3 płytki wykopalisk, 3 plansze wypraw,
3 żetony wypraw, 30 płytek wyposażenia, 12 znaczników wirtualnych kości, 30 zegarów, 4 kości, 16 żetonów map skarbów, 27 żetonów artefaktów, 12 żetonów zagadkowych artefaktów (dżokerów), 12 odkrywców wraz z podstawkami, 8 znaczników graczy, 4 płytki wyposażenia początkowego, instrukcja 
Szczegóły wydawnicze:

Tytuł: Ekspedycja
Wydawca: REBEL.pl
Autor: Anthony Rubbo
Ilustracje: Markus Erdt
Wydanie: polskie
Liczba graczy: 2 – 4 osoby
Wiek graczy: 8+
Czas rozgrywki: ok. 45 minut