Fruit Salad – Pamiętasz, jakie owoce wpadły do miski? | Gry planszowe, książki i zabawy dla dzieci
12listopad
2015
0

Fruit Salad – Pamiętasz, jakie owoce wpadły do miski?

W grze Fruit Salad gracze wspólnie tworzą sałatkę owocową – czyli starają się pozbyć z ręki kart prezentujących owoce, jednocześnie chcąc jak najszybciej zebrać cztery punkty zwycięstwa.

2Zawartość pudełka:

60 kart owoców
1 kość owocowa
1 kość sześcienna
instrukcja

 

 

Gracze kładą przed sobą swoje zakryte talie, nie sprawdzając wcześniej ich zawartości.

Najmłodszy z graczy rozpoczyna grę, rzucając obiema kośćmi. Wynik na kościach wskazują liczbę i rodzaj owoców z których musimy skomponować swoją sałatkę owocową.
Odkrywa również pierwszą kartę ze swojej talii i umieszcza ją odkrytą na środku stołu, rozpoczynając stosik nazywany miską na owoce.

Następnie gracze kolejno odkrywają pierwszą kartę ze swojej talii kładąc ją odkrytą na stosie miski na owoce. W każdej chwili, gdy jeden z graczy uzna, że w misce znajduje się wskazana przez kości wymagana liczba (lub więcej) upragnionych owoców , może ją klepnąć, kładąc na niej dłoń. Gdy to zrobi, zabiera wszystkie karty ze stosu i sprawdza, ile znajduje się pośród nich kart upragnionych owoców. Jeśli się pomylił – wtasowuje karty do swojej talii. Jeśli miał rację – zatrzymuje 1 kartę dla siebie jako punkt, a resztę rozdaje dowolnie innym graczom.

Gra trwa dalej, dopóki ktoś zgromadzi czterech punktów lub pozbędzie się wszystkich swoich kart.
1

 

Podstawowe informacje:
Tytuł: Fruit Salad
Wydawnictwo: Rebel
Liczba graczy: 2 – 6 osób
Wiek: od 6 lat
Czas gry: ok. 15
Wydawca: REBEL.pl
Wydanie: polskie