Emi i Tajny Klub Superdziewczyn | Gry planszowe, książki i zabawy dla dzieci
08listopad
2015
0

Emi i Tajny Klub Superdziewczyn

Co robią dziewczynki w szkole na przerwie i na świetlicy? Jak to co? Zakładają kluby! A w klubach, życie toczy się swoim rytmem. Historia Emi jest z życia wzięta. Autorka serii książek z Emi, Agnieszka Mielech, trafiła w samo sedno potrzeb czytelniczych uczennic. Podjęłam nawet trud głośnego czytania książki w mieszanym towarzystwie – ale młodzi panowie szybko znaleźli sobie inne zajęcie. Dziewczynki zaś słuchały historii z zapartym tchem.

Wydawnictwo Wilga wydało kilka książek z tej serii i dzięki Bogu pojawiły się również audiobooki. Możliwość słuchania okazuje się zbawienna w sytuacji podróży. Nie wszystkie dzieci lubią czytać w podróży, albo szybko się męczą  – więc słuchowisko będzie rozwiązaniem idealnym. Przy okazji rodzice wiedzą co interesuje dzieci.

Karaluchy, szczypawki, pająki,

Padalce, jaszczurki i żmije.

Nie boimy się was, dziwolągi,

Nocne mary czy włóczykije.

Straszenie nie ujdzie wam płazem.

W Tajnym Klubie trzymamy się razem!

Nic u nas nie wskóra płaczka,

Chwalipięta, samolub, zakalec,

Tchórz, jędza i zarozumialec.

Tajny Klub to jest superpaczka!

Pierwsza część serii opowiada o rodzinie Emi. O jej zabieganych rodzicach i pięknym czekoladowym labradorze o imieniu, a jakże … Czekolada. Rodzina mieszka w domu Na Bateryjce nr 1.  W tej oto części Emi powołuje do życia Klub Superdziewczyn (taka kontra do klubu chłopaków, do którego Emi nie mogła należeć).

large_Emi_TajnyKlubSuperdziewczyn_1

Tytuł: Emi i Tajny Klub Superdziewczyn
Autor: Agnieszka Mielech
Ilustrator: Magdalena Babińska
Kategoria: Od 9 lat
Typ okładki: miękka
Typ środka: miękki
Liczba stron 170
Format: 202 x 135 mm
Wydawca: Wilga
ISBN: 978-83-7881-999-8
EAN: 9788378819998

Każda część to kolejne specjalne wyzwanie, nie tylko dla samej Emi ale i dla Superdziewczyn. Początek roku szkolnego a Emi już jako nie przedszkolak, lecz prawdziwy uczeń.

Jak wiadomo, Tajny Klub Superdziewczyn uwielbia detektywistyczne zagadki i właśnie taką Emi będzie rozwiązywać ze swoją drużyną. Przeczytajcie o tajemniczej historii papugi Gaduły i Pani Glorii Carlos Flamenco.

emi_kkohiszpaskiego

Tytuł: Emi i Tajny Klub Superdziewczyn. Kółko hiszpańskiego
Autor: Agnieszka Mielech
Kategoria: Od 9 lat
Typ okładki: miękka
Liczba stron 170
Format: 135 x 185 mm
Wydawca: Wilga
ISBN: 978-83-280-0635-5
EAN: 9788328006355

Kolejny tom bestsellerowej serii o przygodach Emi! Andrzejkowa wróżba sprawdza się. Emi i Flora wraz z rodzicami wyjeżdżają do Wielkiego Buta, czyli do Włoch. I to na koncert!  Dziewczyny z tajnego klubu zapisują się do szkoły musicalu. W przeddzień wielkiego spektaklu giną teatralne rekwizyty. Nikt nie wie, co się z nimi stało. Przedstawienie wisi na włosku. Sprawą tajemniczego zniknięcia cennych przedmiotów zajmie się Tajny Klub Superdziewczyn. Czy dziewczyny odzyskają rekwizyty i uratują honor szkoły?

large_emi_3_nascenie

Tytuł: Emi i Tajny Klub Superdziewczyn. Na scenie
Autor: Agnieszka Mielech
Kategoria: Od 9 lat
Typ okładki: miękka
Liczba stron 152
Format: 135 x 185 mm
Wydawca: Wilga
ISBN: 978-83-280-1120-5
EAN: 9788328011205

Właśnie skończył się rok szkolny i wreszcie nadeszły upragnione wakacje. Koniec z wczesnym wstawaniem i odrabianiem lekcji! Lato zapowiada się wspaniale! Emi, Flora, Fau i Franek wyjeżdżają na wieś do Żabiego Rogu, do babci Emi. Lato w domu nad rzeką zapowiada się wspaniale: buszowanie w ogrodzie, wyprawy na jagody, budowanie szałasu i konne przejażdżki. Mega! Ale nie wszystkie obowiązki kończą się wraz z ostatnim szkolnym dzwonkiem – Tajny Klub nie przestaje działać. Ciekawe, jaką zagadkę tym razem będą musiały rozwiązać dziewczyny?

large_Emi_4_AkcjeWWakacjeTytuł: Emi i Tajny Klub Superdziewczyn. Akcje w wakacje
Autor: Agnieszka Mielech
Kategoria: Od 9 lat
Typ okładki: miękka
Liczba stron 152
Format: 135 x 185 mm
Wydawca: Wilga
ISBN: 978-83-280-1314-8
EAN: 9788328013148

Emi-i-TKS--T4--AMelech--front200px

ISBN: 978-83-64732-50-8
Czas nagrania: 3 godz. 4 min
Nośnik: 1 CD mp3
Data wydania: 2015-04-22
wiek: 6+

Książki czyta się bardzo dobrze. Szybka i wciągająca akcja zachęca dzieci do czytania. Samo przygotowanie książki, również robi wrażenie. Ilustracje do książek przygotowuje Magdalena Babińska. Rysunki świetnie oddają charakter książki i wspierają wyobraźnię dziecka. Pomysłowość autorki nie zna granic. Seria godna polecenia jako książki do samodzielnego i wspólnego czytania z dziećmi.

Wierzcie mi, że moja córka nie może doczekać się następnych części i jak tylko dopatrzy się zapowiedzi kolejnej części … nie ma zmiłuj!

Dziękuję Grupie Wydawniczej Foksal i Wydawnictwu Wilga za możliwość zapoznania się z książkami.