Ekologiczne Bajki Filozoficzne | Gry planszowe, książki i zabawy dla dzieci
09styczeń
2016
0

Ekologiczne Bajki Filozoficzne

Filozofia dla najmłodszych wydaje się tematem zbyt skomplikowanym, ale kiedy chodzi o filozofię w bajkach, sprawa wygląda o wiele prościej. Pisałam już o Bajkach Filozoficznych Michela Piquemala i mam nadzieję, że udało Wam się którąś z książeczek przeczytać z dzieckiem. Jeżeli nie, zawsze można po nie sięgnąć. Książki są dostępne zarówno w sprzedaży jak i w bibliotekach publicznych.

W książce “Bajki filozoficzne. Jak żyć na Ziemi?” autor odnosi się do tematu trudnego, ale bardzo ważnego. Chodzi o nasze środowisko naturalne i to co zostawiamy następnym pokoleniom.

Ekologia jest modna, a co modne zwykle przemija – więc jak rozmawiać z dziećmi, jak wyjaśnić … że,  “Kiedy człowiek nie będzie miał miejsca na przyrodę, może przyroda nie będzie miała miejsca dla człowieka.” (Stefan Edberg, ur. 1966, szwedzki sportowiec).  

Michel Piquemal w niemal 80 różnych tekstach przedstawia problemy ekologiczne widziane oczami filozofów, poetów i naukowców. Znajdziecie tutaj również tekstu pochodzące z legend i baśni ludowych. Autor do tekstów odnosi się w części zwanej pracownią filozofa, znajdziecie tam pytania, które pogłębią temat i wprowadzą dzieci w głębszą dyskusję.

Książka jest świetnym materiałem nie tylko do domowego czytania i dyskutowania, ale i do lekcji wychowawczych czy zajęć z etyki.

bb266a685cbfd9d04ee2e0c901af0825Szczegóły wydawnicze:

Tytuł: Bajki filozoficzne. Jak żyć na Ziemi?
Autor: Piquemal Michel
Tłumaczenie: Braunstein Maria
Wydawnictwo: Wydawnictwo Muchomor
Język wydania: polski
Język oryginału: francuski
Ilość stron: 72 stron
Rok wydania: 2015
Indeks: 16867130

 

 

Książeczka, podobnie jak jej poprzedniczki jest wydana bardzo solidnie. Twarda oprawa, liczne ilustracje Agnieszki Malmon i przejrzysty układ książki sprawia, że czytanie jej czy samodzielne przez dziecko, czy wspólne, wszystkim sprawi ogromną przyjemność.

Serdecznie polecam

Agnieszka

PS. Poniżej kilka fragmentów z książki.