Ekologiczna przyjemność tworzenia – premiera kart ECO Playing Cards | Gry planszowe, książki i zabawy dla dzieci
11wrz.
2016
0

Ekologiczna przyjemność tworzenia – premiera kart ECO Playing Cards

Jeśli szukacie wyjątkowych, nieszablonowych kart do gry, to na pewno znajdziecie je w Fabryce Kart Trefl-Kraków. Obok tradycyjnych wdzięcznych dam pik i dumnych królów kier spotkacie tam między innymi: talię pikselową, japońską, satyryczne karty Andrzeja Mleczki, piękne karty nawiązujące do historii, a nawet takie, dla których inspiracją była mroczna proza Lovercrafta. Teraz do grona kolekcjonerskich, tematycznych kart dołącza nowa talia – ECO Playing Cards.

karty_ECO_p1

 

Fabryka Kart Trefl-Kraków wspólnie z Fundacją Nasza Ziemia, partnerem wydania kart ECO, zachęca, by włączyć się w ochronę środowiska naturalnego. Talia bawi i uczy – jej ilustracje przypominają o prostych, ale niezwykle ważnych działaniach proekologicznych, o idei segregacji odpadów i recyklingu, a także o tym, że można dać starym przedmiotom drugie życie.

 

Teoretycznie zużyte produkty tj. plastikowe butelki, kartonowe pudełka, ubrania czy meble w rękach kreatywnych i pomysłowych osób mogą zmienić się w nowe, unikatowe twory.

Ekologiczne podejście do starych przedmiotów może być praktyczne, a także wesołe.

karty_Eco

Talia ECO Playing Cards dzieli się na cztery surowce odnawialne – karciane kolory: piki to metal, karo – szkło, kier – plastik i trefl – papier. Z tych surowców zbudowane są figury. Zabawna forma kart ma na celu (oprócz dobrej zabawy), zachęcenie dzieci i młodzieży do włączenia się w codzienne dbanie o środowisko naturalne oraz do tworzenia nowych rzeczy z tych, które przywykło się uważać za zużyte.

Daj drugie życie przedmiotom, nie wyrzucaj ich pochopnie do kosza!

 

Partnerem wydania kart jest Fundacja Nasza Ziemia.

logo trefl kraków