“Dźwięk”, czyli o tym czego nie widać | Gry planszowe, książki i zabawy dla dzieci
06wrz.
2015
0

“Dźwięk”, czyli o tym czego nie widać

Jak wyjaśnić dziecku skąd bierze się dźwięk? Co oznacza mruczenie kota? Albo, dlaczego do babci Krysi, trzeba mówić głośniej?

Najlepiej usiądźcie wygodnie, przytulcie dziecko i przeczytajcie historię o dźwięku, autorstwa Ireny Cieślińskiej. Książka ta, jest przygotowana w naukowy ale dostępny dla dzieci sposób. Czytanie jej to prawdziwa przyjemność, nie tylko z powodu ciekawie przedstawionych informacji ale również z powodu miłych dla oka ilustracji przygotowanych przez Patriciję Bliuj-Stodulską.

Zwykle po książkach dla dzieci spodziewam się mile spędzonego czasu z dzieckiem przy czytaniu. Po przeczytaniu książki stwierdzam, że również dorośli mogą mieć z niej prawdziwą frajdę.

Każdy rozdział to kolejne elementy wprowadzające w świat dźwięków. Dodatkowo, autorka godnie reprezentując Centrum Nauki Kopernik, wprowadza młodego adepta w świat eksperymentów i ćwiczeń związanych z dźwiękiem, łatwych do przeprowadzenia w domu.

Dzięki tej książce, dowiesz się jak komunikują się słonie, które stworzenie na Ziemi jest najgłośniejsze albo, że dźwięk może mieć wiek.

Szczegóły wydania:
Tytuł: Dźwięk
Tekst: Irena Cieślińska
Ilustracje: Patricija Bliuj-Stodulska
Liczba stron: 56
Format: 210 x 147 mm
ISBN 978-83-60402-61-0
dla dzieci: 5+

Usiądźcie wygodnie i dajcie się przenieść w świat, którego nie widać …

Agnieszka