DOG PILE – zrób sobie wyzwania | Gry planszowe, książki i zabawy dla dzieci
09Maj
2020
0

DOG PILE – zrób sobie wyzwania

Jeżeli lubicie czasami zagrać w samotności to mam coś dla Ciebie.

Wydawnictwo Rebel wydało super jednoosobówkę polegającą na dopasowywaniu zawartych w grze elementów do obszaru wyznaczonego przez karty. Proste? Proste!

Ale do rzeczy, DOG PILE do gra w której znajdziecie cały tuzin pięknych kolorowych piesków różnej wielkości oraz 48 kart z wyzwaniami.

Karty podzielone są kolorystycznie na 4 poziomy.

– poziom początkujący z 12 kartami,

– poziom zaawansowany z 14 kartami,

– poziom ekspert z 15 kartami,

– poziom mistrza z 7 kartami wyzwań.

Każda karta to inne wyzwanie a na dole każdej karty znajdziecie oznaczenia, które informują Was o numerze karty w kolekcji, liczbie piesków które użyjemy do rozwiązani zadania, liczbie warstw i informacja o poziomie gry.

Wspomniałam o warstwach – otóż to nie są takie proste układanki, że dopasowujecie figurki piesków do powierzchni. Tutaj trzeba myśleć przestrzennie ponieważ aż 75% kart to karty z zadaniami wielowarstwowymi. Znajdziecie tutaj karty z zadaniami do układania od jednej aż do czterech warstw. I uwierzcie, te stanowią prawdziwe wyzwanie, ponieważ pieska trzeba układać boczkiem a czasami głową w dół.  Jeden pies może stanowić element zapełniający cztery warstwy. Więc wcale nie jest łatwo.

Ta gra przysporzy Wam wiele radości i satysfakcji. Ale kiedy czujecie, że jest ciężko, że nie dacie już rady i ten poziom jest ponad Wasze siły – sprawdźcie drugą stronę karty. Tam jest przygotowane dla Was przykładowe rozwiązanie. Chociaż prawie zawsze możesz to zrobić troszkę inaczej.

Jeżeli wcale nie lubicie grać w samotności, to polecam Wam wersję rywalizacyjną. Do tej rozgrywki przyda Wam się inna jednoosobówka i jest to akurat dokładnie ta sama seria z tym że głównymi bohaterami są koty.

Zasady są identyczne.

Wybierzcie więc karty do rozwiązywania z tego samego poziomu i GO!

Kto rozwiąże zagadkę wcześniej dostaje punkt. Gramy do pięciu zwycięstw jednego gracza.

Kilka szczegółów na temat gry.

Szczegóły wydawnicze
Tytuł: DOG PILE| Wydawca: REBEL.pl |  Wydanie: polskie | Liczba graczy: 1 osoba | Wiek: 7+ | Czas gry: 10 minut | Gra na stronie REBEL

Dziękuję serdecznie za przekazanie gry do recenzji Wydawnictwu Rebel.pl