Dawniej czyli Drzewiej – szanuj historię polskiego języka | Gry planszowe, książki i zabawy dla dzieci
13wrz.
2015
0

Dawniej czyli Drzewiej – szanuj historię polskiego języka

Tym razem pragnę Wam przedstawić książkę o naszym ojczystym języku. Książkę, która uchyla rąbek historii oraz przedstawia w przezabawny sposób jak zmienia się znaczenie słów.

Wspaniały leksykon słów już zapomnianych i używanych już tylko przez naszych dziadków (a raczej dziadów). Małgorzata Strzałkowska – autorka tejże książki stanęła na wysokości zadania i zaprezentowała kilkadziesiąt słów i wyrażeń które trafiły do lamusa.

Z książki dowiesz się jak nazywa się sukienka baletnicy, skąd się wzięły hocki-klocki, kto jada kaszę ze szwedami, skąd wziął się szary koniec i wiele, wiele innych …

Książka wzbogacona pięknymi ilustracjami przez Adama Pękalskiego, jest wspaniałą ucztą dla oczu i uszu – jeżeli zechcecie tę książkę przeczytać wspólnie z dzieckiem. A warto … ponieważ, wiele słów i znaczeń będzie dla dziecka nieznanych i dzięki wspólnemu czytaniu, możecie na bieżąco wyjaśniać różne kwestie.

Na koniec – dla sprawdzenia pamięci Waszej i dzieci, autorka przygotowała krzyżówki w których przydaje się wiedza z całej książki. Zdziwicie się ile faktów dzieci zapamiętają 🙂

Tytuł: Dawniej czyli drzewiej
Tekst: Małgorzata Strzałkowska
Ilustracje: Adam Pękalski
Oprawa twarda, folia jedwabista
Format: 205 x 295 mm
Stron: 64
Cena okładkowa: 34,90 zł
ISBN 978-83-61824-89-3
Premiera: 13 maja 2015
Wiek: 7+

 

Warto przeczytać!

Agnieszka