Zostań opiekunem Baśnioboru | Gry planszowe, książki i zabawy dla dzieci
19sierpień
2016
0

Zostań opiekunem Baśnioboru

Świat fantastyki, baśni i świata magicznego jest dla mnie najlepszą alternatywą obecnego świata. Lubię przenosić się w świat wróżek i troli, zaczarowanych pierścieni czy tajemniczych insygniów. Jest to dla mnie lepsza (no, może ciekawsza) wersja świata rzeczywistego, a może nawet wymarzony świat równoległy, chociaż przecież tak bardzo niebezpieczny.

Gdy patrzę na moje dziecko zanurzone w lekturze, to wspominam siebie, gdy pochłaniała mnie bez końca ponad 10 lat temu historia Harrego Pottera. Zostało mi tak do dzisiaj. Wszystkie tomy przeczytane w oryginale i w języku ojczystym, wszystkie ekranizacje obejrzane parokrotnie i nadal na wieść o kolejnej (ostatniej?, oby jednak nie!) części książki, serce bije mi mocniej.

Gdy J.K. Rowling kończyła pisać “Insygnia śmierci”, to wówczas amerykański pisarz Brandon Mull zadebiutował swoją powieścią “Baśniobór”. Powieść pobiła rekordy i trafia do kanonu literatury dla dzieci. Powstają więc kolejne części pięciotomowego dzieła.

Teraz, autor aby uzbroić swoich wiernych czytelników w dodatkową wiedzę, przygotował “Baśniobór. Przewodnik opiekuna“. Przewodnik ten, to zbiór opisów artefaktów a także istot, demonów i smoków.  Dzięki niemu, bez trudu odnajdziesz informacje i kontekst. Wiemy przecież, że Baśniobór zamieszkują istoty dobre i przyjazne oraz złe i śmiertelnie niebezpieczne. Tylko prawdziwy opiekun może nad nimi zapanować.

Książka wydana jest cudnie. Gdy weźmiesz ją do ręki, nie będziesz mógł się jej oprzeć. Mocna, twarda oprawa, solidne kartki w kolorze wiekowych dokumentów a przede wszystkim niezwykłe rysunki tego samego rysownika, który wzbogacał ilustracjami książki o Baśnioborze. Mowa oczywiście o Brandonie Dormanie. Kolorowe rysunki i szkice, grafiki i symbole, a to wszystko po to, abyś nigdy nie popełnił błędu nie rozpoznając wroga, ale i przyjaciela. Pozwól, aby przewodnik zabrał Cię w świat najad i troli. “Baśniobór. Przewodnik opiekuna” to niezwykła książka przeznaczona nie tylko dla pożeraczy powieści, ale również dla tych czytelników, którzy dopiero rozpoczynają swoją przygodę w Baśnioborze i chcieliby lepiej się do niej przygotować. Również oporni czytelnicy, znajdą tutaj coś na kształ “książki z obrazkami”, które czyta się znakomicie.

W głowie mam porównanie do “Kronik Spiderwick’a” autorstwa Holly Black, które również wciągają w niezwykły, fantastyczny świat. Pamiętacie tę księgę, którą główny bohater – Jared musi chronić księgi, zrobi właściwie wszystko, by ją ocalić ale i poznać.

Drogi czytelniku, życzę Ci odkrywania bez granic, niech magiczne postacie otoczą Cię swoją magią. Skorzystaj z zaproszenia, które znajdziesz na łamach tego pięknego przewodnika.

205867Szczegóły wydawnicze:

Tytuł: Baśniobór. Przewodnik opiekuna.
Autor: Brandon Mull
Ilustracje: Brandon Dorman
Wydawnictwo: Wilga
Tłumacz: Rafał Lisowski
Kategoria: Od 9 lat
Typ okładki: twarda
Liczba stron: 116
Format: 210 x 295 mm
ISBN: 978-83-280-2732-9

Pewnie fani ucieszą się, że autor wspólnie z Brandonem Dormanem przygotowuje zeszyt z zadaniami (coś na kształt zeszytu do bazgrołów). Mam tylko nadzieję, że Foksal wyda książkę i my również będziemy się mogli nią się cieszyć. Książka w oryginale pojawi się w październiku 2016 roku.

Dziękuję Grupie Wydawniczej Foksal za udostępnienie tej pięknej książki do recenzji.

foksal