Abalone Quattro doskonała gra logiczna tym razem dla 4 osób! | Gry planszowe, książki i zabawy dla dzieci
12lt.
2016
0

Abalone Quattro doskonała gra logiczna tym razem dla 4 osób!

Nareszcie możesz zagrać w Abalone w 4 osoby!!

Abalone to fascynująca gra, w której proste zasady łączą się z niezliczoną mnogością możliwości, a do tego… kontaktem z fantastycznie wykonanymi elementami gry!

Na czym to polega?
Dwóch, trzech lub czterech graczy zasiada do sześciokątnej planszy z wgłębieniami, w której umieszcza się po 9 kul dla każdego gracza (czy 4 graczach), po 11 (przy 3 graczach) lub po 14 (przy 2 graczach) – białych, czarnych, żółtych lub czerwonych. Gracze na przemian popychają swoje kule tak, aby ostatecznie wypchnąć poza planszę połowę kul przeciwnika. Przepycha się 1,2 lub 3 własne kule (znajdujące się w jednej linii) do przodu, do tyłu lub na boki, przy czym 2 kule mogą popchnąć 1 kulę przeciwnika, 3 moje kule mogą popchnąć do 2 kul przeciwnika.

Przy grze czteroosobowej gra się w dwóch zespołach. Zwycięża ten kto wypchnie za planszę 6 kul przeciwnika.

abalone quattro
Dlaczego ta gra jest tak fascynująca?!

Gra z jednej strony wydaje się prostsza od GO, ale z drugiej ma sporo z nim współnego! Do tego, podobnie jak GO, dostarcza sporej przyjemności obcowania z niezwykle dokładnie wykonanymi elementami gry. Bile są ciężkie i przepychanie ich tak, aby wpadły w nowe wgłębienia dostarcza niesamowitej frajdy!
W grę można bawić się godzinami Partie mogą trwać od 30 minut do nawet liku godzin! Wszystko zależy od przyjętej taktyki i sposobu gry.
Dzięki ciężkim kulom i planszy z wgłębieniami gra wspaniale się nadaje do pociągu, a nawet na jacht! Kołysanie nie robi na niej większego wrażenie, bile twardo siedzą w swoich “gniazdkach”.

abalone quatro.236615.1266x0Podstawowe informacje:

Tytuł: Abalone Quattro
Liczba graczy: 2 – 4 osoby
Wydawca: REBEL.pl
Projektant: Laurent Levi, Michel Lalet
Wydanie: polskie
Zawartość pudełka:
56 ciężkich kul (o średnicy 22mm) w 4 kolorach – białym, czarnym, żółtym i czerwonym,
sześciokątna, plastikowa, solidna plansza
instrukcja