A po sushi czas na deser! | Gry planszowe, książki i zabawy dla dzieci
23styczeń
2017
1

A po sushi czas na deser!

Z grupą znajomych wybieracie się do baru Sushi. Wysoka jakość jedzenia współgra z doskonałym smakiem i masą składników. Ale nie to jest najważniejsze. Aby się dobrze najeść, będziecie musieli wziąć sprawy w swoje ręce.

Celem gry Sushi Go! jest stworzenie najlepszej kombinacji z dostępnych składników. Zdobywaj punkty za zbieranie zestawów odpowiednich kart – Sashimi, wasabi, nigri, tempura i wiele innych tylko czekają na wykorzystanie. Nie zapomnijcie, by zakończyć posiłek przepysznym puddingiem!

Sushi Go! wykorzystuje znaną mechanikę dobierania kart z 7 Cudów Świata dodatkowo upraszczając i skracając ją. Dzieki sprawdzonemu sposobowi wybierania kart, gra jest dynamiczna i nie ma mowy o przestojach! Wszyscy grają w tym samym czasie, a dzięki prostocie zasad gra ideanie nadaje się jako zapoznanie z mechaniką równoczesnego wyboru kart, zarówno tych, którzy nie mieli z nią jeszcze do czynienia, jak i najmłodszych graczy stawiających pierwsze kroki w graniu w gry planszowe.

Tym samym bardzo dobrze sprawdza się jako gra wprowadzająca, a dzięki wielu możliwościom, jest także niebanalną rozrywką dla zaawansowanych graczy. Dzięki metalowej puszce w którą spakowane są karty można zabrać ją ze sobą wszędzie, a zdarzyło się nie raz, że rozgrywka była prowadzona w barze sushi w oczekiwaniu na zamówienie!

Szczegóły wydawnicze:
Tytuł: Sushi Go!, Autor: Phil Walker-Harding, Ilustracje: Nan Rangsima, Tobias Schweiger, Phil Walker-Harding, Wydawnictwo: Rebel.pl., Liczba graczy: 2 – 5 osób, Wiek graczy: od 8 lat, Czas rozgrywki: ok. 15 minut
Zawartość pudełka:
14 kart Tempura, 14 kart Sashimi, 14 kart Pierożek gyoza, 12 kart 2 Futomaki, 8 kart 3 Futomaki, 6 kart 1 Futomaki, 10 kart Nigiri z łososiem, 5 kart Nigiri z kalmarem, 5 kart Nigiri z jajkiem, 10 kart Pudding, 6 kart Wasabi, 4 karty Pałeczki